Mayıs 18, 2016

Çağla Büyükakçay Roland Garros’a Galibiyetle Başladı

Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası  Fransa Açık’ta ( Roland Garros) tek kadınlarda  Türkiye’yi temsil eden oyunculardan Çağla Büyükaçay, Bulgar Elitsa Kostova’yı 2-0 yenerek elemelerde 2. tura yükseldi. Fransa’nın başkenti  Paris’te düzenlenen toprak kort turnuvasındaki tek kadınlar elemeleri ilk tur maçında, dünya sıralamasının 85. basamağındaki  Çağla Büyükakçay, dünya 205 numarası Bulgar Elitsa Kostova ile karşılaştı. Büyükakçay, […]

Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası  Fransa Açık’ta ( Roland Garros) tek kadınlarda  Türkiye’yi temsil eden oyunculardan Çağla Büyükaçay, Bulgar Elitsa Kostova’yı 2-0 yenerek elemelerde 2. tura yükseldi.

Fransa’nın başkenti  Paris’te düzenlenen toprak kort turnuvasındaki tek kadınlar elemeleri ilk tur maçında, dünya sıralamasının 85. basamağındaki  Çağla Büyükakçay, dünya 205 numarası Bulgar Elitsa Kostova ile karşılaştı. Büyükakçay, sahadan 6-4 ve 6-0’lık setlerle 2-0 galip ayrılarak adını 2. tura yazdırdı.

Büyükakçay, elemelerin 2. turunda Petra Martic-Hiroko Kuwata maçının galibiyle karşı karşıya gelecek.

Maç sonrası AA muhabirine konuşan Çağla, rakibine karşı favori gösterildiğini ancak hiçbir maçın kolay olmadığını ifade ederek, “İyi başlamak çok önemliydi çünkü  Roland Garros en iyilerin oynadığı bir turnuva.” dedi.

TEB BNP Paribas  İstanbul Cup Tenis Turnuvası’nda kazandığı şampiyonluk sonrası turnuvaya yüksek moralle geldiğini söyleyen Çağla, “İstanbul’da çok iyi bir hafta geçirdik. Şampiyonluktan sonra burada açıkçası korta çıkmak kolay değil çünkü üzerinizde belli bir beklenti oluyor.” diye konuştu.

Hedefinin ana tabloda yer almak olduğunun altını çizen 26 yaşındaki milli sporcu, turnuvada mücadele eden diğer Türk tenisçiler  Marsel İlhan ve  İpek Soylu’nun da elemelerde ilk turu geçtiğinin hatırlatılması üzerine “Birimiz kazandıkça hepimiz mutlu oluyoruz. Hepimizin ilk turu geçmesi çok güzel bir gelişme. İnşallah hep beraber ana tabloya geçebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir