Mayıs 20, 2016

Ümraniye’de 2 ayrı yerde yarım saat arayla patlama

İstanbul Ümraniye’de iki ayrı yerde yarım saat ara ile patlama meydana geldi. Patlamalarda herhangi bir yaralı ve can kaybı yaşanmadı. Patlamaların parça tesirli ses bombasından kaynaklandığı öğrenildi. Ümraniye Aşağı Dudullu Mahallesi Cami Caddesi Özenir Sokak üzerinde bulunan AK Parti mahalle temsilciliğinin önünde saat 23.00’da bir patlama meydana geldi. Paniğe neden patlamanının ardından mahalle sakinleri durumu […]

İstanbul Ümraniye’de iki ayrı yerde yarım saat ara ile patlama meydana geldi. Patlamalarda herhangi bir yaralı ve can kaybı yaşanmadı. Patlamaların parça tesirli ses bombasından kaynaklandığı öğrenildi.

Ümraniye Aşağı Dudullu Mahallesi Cami Caddesi Özenir Sokak üzerinde bulunan AK Parti mahalle temsilciliğinin önünde saat 23.00’da bir patlama meydana geldi. Paniğe neden patlamanının ardından mahalle sakinleri durumu polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri patlamanın olduğu alana güvenlik şeridi çekti. Olay yeri inceleme ve bomba imha uzmanları incelemelerde bulundu. Patlamanın el yapımı parça tesirli ses bombasından kaynaklandığı öğrenildi. Olayda herhangi bir yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

SES BOMBASINI KOYAN İKİ KİŞİ GÜVENLİK KAMERASINDA

Ses bombasını koyan iki şüpheli güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde kapüşonlu iki kişinin ellerindeki küçük kutularla mahalle temsilciliğin önüne gelmeleri ve kutuları koyduktan sonra uzaklaşmaları görülüyor. Polis kaçan iki şüpheliyi arıyor.

DİĞER PATLAMA 1 KİLOMETRE UZAKTA, YARIM SAAT SONRA

Saat 23.30 sıralarında ise bu patlamanın yaklaşık 1 kilometre uzağında Cemil Meriç Mahallesi 29 Ekim Caddesi üzerinde park halinde bulunan halk otobüsünün arka kapısının yanında bir patlama meydana geldi. Patlamada yaralı ve can kaybı yaşanmazken, vatandaşlar büyük panik yaşadı. Polis burada yaptığı incelemede de her iki olayda kullanılan ses bombalarının aynı tip olduğunu belirledi. Polis geniş çaplı inceleme başlatırken, kaçan şüphelileri arama çalışmalarına başladı. Otobüs şoförü Hüseyin Budak, ” Yatıyordum ben sese kalktık. Otobüste hasar yok. Sadece ses ve gürültü oluştu. Ses bombası olabilir.” dedi.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir