Mayıs 24, 2016

IŞİD Felluce’de beyaz bayrak açanı infaz edecek

Irak ordusu, Felluce kentini terör örgütü IŞİD’den geri almak için büyük bir operasyon başlattı. Irak ordusu operasyondaki zorluklara rağmen Felluce’nin doğusundaki El-Kerme kasabasında kontrolü ele geçirdi. IŞİD ise, Felluce’yi kaybetmemek için olağanüstü önlemler aldı. IŞİD Felluce’de kaçmaya çalışan ya da teslim olanları kurşuna dizeceğini duyurdu. Irak ordusu, başkent Bağdat’ın 65 kilometre batısındaki Felluce kentini IŞİD’den […]

Irak ordusu, Felluce kentini terör örgütü IŞİD’den geri almak için büyük bir operasyon başlattı. Irak ordusu operasyondaki zorluklara rağmen Felluce’nin doğusundaki El-Kerme kasabasında kontrolü ele geçirdi. IŞİD ise, Felluce’yi kaybetmemek için olağanüstü önlemler aldı. IŞİD Felluce’de kaçmaya çalışan ya da teslim olanları kurşuna dizeceğini duyurdu.
Irak ordusu, başkent Bağdat’ın 65 kilometre batısındaki Felluce kentini IŞİD’den kurtarmak için büyük bir operasyon başlattı.

Irak’ta El-Enbar vilayetine bağlı Felluce’nin 13 kilometre doğusundaki El-Kerme kasabasında kontrolü sağlayan Irak ordusu kente doğru ilerliyor. El-Kerme kasabasındaki tüm mahallelerin örgüt militanlarından temizlendiği belirtiliyor. IŞİD ise, Felluce’yi kaybetmemek için olağanüstü önlemler aldı. Terör örgütü IŞİD militanlarına, Felluce’den kaçmaya çalışan ya da teslim olanların infaz edilmesi emrini verdi.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir