Mayıs 25, 2016

Trabzonspor’da Yılmaz Büyükaydın görevi bıraktı

Trabzonspor Kulübü Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın, kulüpteki tüm görevlerinden ayrılmaya karar verdiğini bildirdi. Büyükaydın, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzonspor’un son yapılan genel kurulunda başkan adaylarından Muharrem Usta tarafından yönetici olması için yoğun teklifler aldığını belirterek, “Baskı derecesine varan bu teklifleri çeşitli kişisel gerekçeler nedeniyle reddetmek durumunda kaldım.” ifadesini kullandı. Usta ve yönetiminin seçimi kazanıp göreve gelişinin […]

Trabzonspor Kulübü Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın, kulüpteki tüm görevlerinden ayrılmaya karar verdiğini bildirdi.
Büyükaydın, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzonspor’un son yapılan genel kurulunda başkan adaylarından Muharrem Usta tarafından yönetici olması için yoğun teklifler aldığını belirterek, “Baskı derecesine varan bu teklifleri çeşitli kişisel gerekçeler nedeniyle reddetmek durumunda kaldım.” ifadesini kullandı.
Usta ve yönetiminin seçimi kazanıp göreve gelişinin hemen akabinde farklı bir teklifle karşılaştığını kaydeden Büyükaydın, şunları kaydetti:
“Kendileri ve bir kısım yönetici arkadaşı ısrarla kulübümüzde görev almamı talep etti. Görevi kabul ederken yalnızca tek bir talebim oldu. Bu görevi unvan aramaksızın fahri ve bedelsiz yapmak.”
Yılmaz Büyükaydın, Trabzonspor Kulübü Sportif AŞ’de bağımsız yönetim kurulu üyeliğiyle futbol koordinatörü olarak göreve başlamasının uygun görüldüğünü anımsattı.
“Zaman içinde fikir ayrılıkları yaşamaya başladık”
Zaman içinde fikir ayrılıkları yaşamaya başladıklarını, ilk fikir ayrılıklarının da 1461 Trabzon futbol takımıyla ilgili olduğunu belirten Büyükaydın, bunların yanında görev alanındaki işleyişe bilgisi dışında birtakım müdahaleler olmaya başladığını savunarak şunları kaydetti:
“Bugün baktığımda, göreve başlarken ortaya birlikte koyduğumuz düşüncelerden sapıldığını, modern ve profesyonel yönetim anlayışından çok klasik, hakimiyetçi ve müdahaleci düşüncenin hakim olmaya başladığını derin bir teessürle mütalaa ediyorum. Oluşan bu tablo, birlikte çalışma zemininin kalmadığının çok açık göstergesidir. Bu çerçevede yaptığım değerlendirmeler sonucu kulüpteki tüm görevlerimden ayrılmam gerektiği kanaatine vardım.”

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir