Mayıs 27, 2016

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırşehir’de konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik CHP Grup Toplantısı’nda atılan sloganlara sert tepki gösterdi: ”Bunlarda ahlak diye bir şey yok, bunlarda haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir, kan.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de, Ahilik Haftası kutlama programında konuştu. CHP Grubu’nda atılan sloganlara tepki gösteren Erdoğan, CHP’yi haysiyet cellatlığıyla suçladı. Erdoğan, özetle […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik CHP Grup Toplantısı’nda atılan sloganlara sert tepki gösterdi: ”Bunlarda ahlak diye bir şey yok, bunlarda haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir, kan.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de, Ahilik Haftası kutlama programında konuştu.

CHP Grubu’nda atılan sloganlara tepki gösteren Erdoğan, CHP’yi haysiyet cellatlığıyla suçladı.

Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:

”Türkiye, sadece mevcut sınırlarından ibaret bir ülke değildir. Türkiye aynı zamanda kendisini bu millete, bu tarihe, bu medeniyete ait hisseden herkesin umudunun adıdır. Biz, kalbini ve umudunu bize bağlamış kardeşlerimizin sadece geçmişi değil aynı zamanda geleceğiyiz.

”BUNLAR HAYSİYET CELLADIDIR, KAN EMİCİDİR”

Bizim hayata geçirdiğimiz projeleri bunlar hayal dahi edemezler, farkımız bu. Bunlar, Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi’nde Cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, bunlarda haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir, kan.

”TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK TESCİLİNİ DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

(Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü) dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz.

”BİZİM İNANCIMIZ, BİZİM TÖREMİZ BUNU GEREKTİRİR”

İşte bakın şimdi toplu olarak gelip kendileri diyorlar ‘Bizi aldattılar. Biz şimdi geldik.’ Dediler ki ‘sizin şefkat elinize biz uzandık.’ Ölmektense teslim olmayı tercih eden bu kişiler, örgütün içindeki diğer kandırılmış gençlere de örnek olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kendisine silah çekene, amansızca teslim olana ne kadar müşfik davrandığını göstermiştir. Bizim inancımız, bizim töremiz bunu gerektirir.”

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir