Kim Kardashian’ın Yeni Favorisi

Son zamanların güzellik trendlerinden biri olan kontürü Kim Kardashian’dan öğrendik desek kesinlikle abartmış olmauız. Yeniliklerin öncüsü Kim Kardashian, son günlerin modası kontürlemeyi bırakıp yeni favorisini uygulamaya başladı.

kim1

Bu kararında Kanye West’in de etkili olduğu söylenen Kim, artık non-touring tekniğini tercih edeceğini açıkladı. Kanye West ile birlikte giyimini de sadeleştiren Kim, makyaj konusunda da yeni bir döneme giriyor.

Peki kontür çılgınlığını geride bırakan Kim Kardashian’ın yeni favori makyaj yöntemi non-touring nasıl uygulanıyor, ne gibi etkiler bırakıyor dersiniz? İşte yanıtı…

Non-touring’in amacı canlı ve ışıldayan bir yüz oluşturmak. Kontürün aksine, daha az ürün ile uygulama gerçekleştiriliyor ve en önemlisi de süper matte veya kuru bitişlere asla yer yok.

kimkar

Bu yöntem doğal ve soft görünüm elde etmek isteyenler için harika bir seçim. Özellikle sıcak havalar için ise oldukça ideal.Jennifer Lopez, Gigi – Bella Hadid ve Zendaya da bu yöntemi sık sık kullanan isimler arasında.

Uygulama şekli ise oldukça basit:
Makyaja başlamadan önce baz yardımı ile yüzünüzü hazırlayın. Ardından hafif bir fondöten ile uygulamanıza devam edin.

Cilt temeli hazır hale geldikten sonra yüzünüzün yüksek yerlerine aydınlatıcıyı dağıtarak uygulayın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; güneşin yüzünüze doğal olarak vuracağı noktaları aydınlatmak.

Son olarak ise elmacık kemiklerinizin tam altına bronzer uygulamak ve şeridi doğal görünene kadar yaymaya özen göstermek. Üzerine ise doğal tonlardaki allığınızı uygulamak.

Sonuç, canlı, parlak ve genç görünen bir yüz.

Haber

İlginizi Çekebilir