Haziran 2, 2016

TBMM, Almanya’ya ortak bildiriyle tepki gösterecek

TBMM’nin 1915 olaylarıyla ilgili Alman Meclisi’nde alınan karara ortak bildiriyle tepki gösterecek. Almanya’da Federal Meclis, Ermeni soykırımı iddialarını tanıyan tasarıya onay verdi. Oy çokluğuyla alınan karara TBMM’nin, ortak bildiriyle tepki göstereceği bildirildi. Almanya’nın tasarıyı oylayacağını açıklamasının ardından Dışişleri Komisyonu’nun AK Parti, CHP ve MHP’li üyeleri bir bildiri yayımlamıştı. Bildiride tasarının kabul edilmesinin, ülkede yaşayan çok sayıda Türk ile Almanları […]

TBMM’nin 1915 olaylarıyla ilgili Alman Meclisi’nde alınan karara ortak bildiriyle tepki gösterecek.

Almanya’da Federal Meclis, Ermeni soykırımı iddialarını tanıyan tasarıya onay verdi.

Oy çokluğuyla alınan karara TBMM’nin, ortak bildiriyle tepki göstereceği bildirildi.

Almanya’nın tasarıyı oylayacağını açıklamasının ardından Dışişleri Komisyonu’nun AK Parti, CHP ve MHP’li üyeleri bir bildiri yayımlamıştı.

Bildiride tasarının kabul edilmesinin, ülkede yaşayan çok sayıda Türk ile Almanları ayrıştırıcı bir etki yapacağı belirtilmişti.

Açıklamada, “Türkiye ile Almanya’nın dostluk ve müttefiklik ilişkilerine zarar vereceği endişesi taşıdığımız böylesi bir tasarının Federal Meclis’ten geçmemesi, aklıselimin de galip geldiğinin en önemli göstergesi olacaktır” ifadesi kullanılmıştı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir