Haziran 2, 2016

TSK, IŞİD ve PKK hedeflerini vuruldu

TSK, Kuzey Irak’ta PKK; Suriye’de ise IŞİD terör örgütleri hedeflerini vurdu. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Suriye’nin Eş Şeyh Yakup ve Yahmul bölgelerinde tespit edilen IŞİD terör örgütüne ait iki hedefin vurulduğu bildirildi. Dün Suriye’nin Eş Şeyh Yakup ve Yahmul bölgelerinde tespit edilen terör örgütü IŞİD’e ait iki hedef, Suriye sınırında konuşlu Fırtına obüsleri ve Sakarya […]

TSK, Kuzey Irak’ta PKK; Suriye’de ise IŞİD terör örgütleri hedeflerini vurdu.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Suriye’nin Eş Şeyh Yakup ve Yahmul bölgelerinde tespit edilen IŞİD terör örgütüne ait iki hedefin vurulduğu bildirildi.

Dün Suriye’nin Eş Şeyh Yakup ve Yahmul bölgelerinde tespit edilen terör örgütü IŞİD’e ait iki hedef, Suriye sınırında konuşlu Fırtına obüsleri ve Sakarya çok namlulu roketatarları (ÇNRA) ile vuruldu.

Yapılan atışlar ve hava harekatları sonucunda 5 terörist öldürüldü, IŞİD’e ait cephanelik olarak kullanılan bir bina da imha edildi.

KUZEY IRAK’A HAVA HAREKATI

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, ayrıca Kuzey Irak’taki PKK hedeflerine hava harekatı düzenlendi.

Sabah 03.15 – 04.20 saatleri arasında Metina bölgesine, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile düzenlenen hava harekatında aralarında terörist grupların barınma alanları, silah mevzisi ve barınakların bulunduğu 7 hedefin ateş altına alınarak imha edildiği kaydedildi.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir