Leonardo DiCaprio, Mevlana’yı mı oynayacak?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını alan ünlü aktör Leonardo DiCaprio’nun, Mevlana’nın hayatını canlandıracağı öne sürüldü. ‘Gladyatör’ filminin de senaryo yazarlarından olan David Franzoni’nin, Mevlana’nın hayatıyla ilgili bir film için metin yazmaya başlayacağı iddia edildi. Guardian gazetesinin haberine göre, filmde oynayabilecek aktörler arasında Leonardo DiCaprio’nun da adı geçiyor. Metin yazarı Franzoni, gazeteye verdiği demeçte Mevlana için […]

En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını alan ünlü aktör Leonardo DiCaprio’nun, Mevlana’nın hayatını canlandıracağı öne sürüldü.

‘Gladyatör’ filminin de senaryo yazarlarından olan David Franzoni’nin, Mevlana’nın hayatıyla ilgili bir film için metin yazmaya başlayacağı iddia edildi. Guardian gazetesinin haberine göre, filmde oynayabilecek aktörler arasında Leonardo DiCaprio’nun da adı geçiyor.

Photos-Leonardo-DiCaprio-Martin-Scorsese-Bar-Refaeli-Armani-Party-Premiere-Shutter-Island-2010-02-17-140022

Metin yazarı Franzoni, gazeteye verdiği demeçte Mevlana için “Shakespeare gibi biri. Olağanüstü bir yeteneği ve içinde yaşadığı toplum için olağanüstü önemi var. Böyle kişiler her zaman incelenmeye değer” dedi.

Guardian gazetesi, Mevlana’yı, “Gençliğinde, Moğol istilasından kaçmak için bugünkü Afganistan’da bulunan memleketinden kaçmak zorunda kalan bu öğretmen ve Sufi şair Bağdat, Mekke ve Şam’a gittikten sonra ailesi ile Konya’ya yerleşiyor ve geç yaşa kadar yaşamış” diyerek tanıttı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir