Haziran 22, 2016

Şırnak’ta PKK’dan silahlı saldırı: 3 polis yaralı

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde yaya olarak devriye görevi yapan polis ekibine, PKK’lı teröristler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu 3 polis yaralandı. Bölgede bulunan diğer polislerin karşılık vermesiyle bir süre yaşanan çatışmanın ardından kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı. Beytüşşebap’ta TOKİ polis lojmanlarının bulunduğu ilçe merkezindeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde yaya olarak […]

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde yaya olarak devriye görevi yapan polis ekibine, PKK’lı teröristler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu 3 polis yaralandı. Bölgede bulunan diğer polislerin karşılık vermesiyle bir süre yaşanan çatışmanın ardından kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.

Beytüşşebap’ta TOKİ polis lojmanlarının bulunduğu ilçe merkezindeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde yaya olarak devriye görevi yürütün polisler ile lojmanların güvenliğini sağlayan polis noktasına PKK’lı teröristler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

Açılan ilk ateşte 3 polis memuru yaralanırken, bölgede bulanan diğer polisler teröristlere karşılık verdi. Çıkan çatışma yer yer yarım saat sürerken, yoğun ateş altında kalan PKK’lılar kaçtı. Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

PKK’lıların saldırısında yaralanan 3 polis memuru Beytüşşebap Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir