Haziran 23, 2016

TSK’dan Irak’ın kuzeyi ile Lice kırsalına hava harekatı

Irak’ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin ve Metina bölgeleri ile Lice kırsalına Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla hava harekatı düzenlendi. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 00.21 ile 00.53 saatleri arasında Irak kuzeyindeki Sinat-Haftanin ve Metina bölgelerine, Türk Hava Kuvvetleri̇ne ai̇t savaş uçaklarıyla hava harekatı yapıldı. Bölgede tespit edilen teröristlerin içinde bulunduğu sığınak ve kontrol noktası da dahil […]

Irak’ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin ve Metina bölgeleri ile Lice kırsalına Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla hava harekatı düzenlendi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 00.21 ile 00.53 saatleri arasında Irak kuzeyindeki Sinat-Haftanin ve Metina bölgelerine, Türk Hava Kuvvetleri̇ne ai̇t savaş uçaklarıyla hava harekatı yapıldı.

Bölgede tespit edilen teröristlerin içinde bulunduğu sığınak ve kontrol noktası da dahil 5 hedef ateş altına alınarak imha edildi.

Öte yandan dün 19.40 ile 09.50 saatleri arasında, Lice kırsalına, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendi.

Bölgede tespit edilen bölücü terör örgütü grubunun içinde olduğu barınma alanı ateş altına alınarak imha edildi.

Zayiat tespit çalışması sürerken, görevlerini başarıyla icra eden savaş uçakları emniyetle üslerine döndü.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir