Haziran 28, 2016

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubuna Rusya’dan ilk tepki

Rusya’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubuna ilk tepkiler geldi. Rusya Federasyonu Konseyi Başkanı Matviyenko, “Özür gecikmiş olsa da hiç olmamasından iyidir” dedi. Rus Parlamentosu’nun üst kanadı olan Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko mektubun Ankara-Moskova ilişkilerinin düzelmesi için temel oluşturabileceğini söyledi. “Özür gecikmiş olsa da hiç olmamasından iyidir” diyen Rusya Federasyonu Konsey Başkanı Valentina Matviyenko, “Yapılanların […]

Rusya’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubuna ilk tepkiler geldi. Rusya Federasyonu Konseyi Başkanı Matviyenko, “Özür gecikmiş olsa da hiç olmamasından iyidir” dedi.

Rus Parlamentosu’nun üst kanadı olan Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko mektubun Ankara-Moskova ilişkilerinin düzelmesi için temel oluşturabileceğini söyledi.

“Özür gecikmiş olsa da hiç olmamasından iyidir” diyen Rusya Federasyonu Konsey Başkanı Valentina Matviyenko, “Yapılanların farkına varıldığı için bu mektubu sadece olumlu karşılayabiliriz” ifadesini kullandı.

Rusya Federasyon Konseyi’nin uluslararası ilişkiler komitesi başkanı Konstantin Kosaçev ise, Türkiye’den özür dışında Suriye ve Irak’a yönelik politikalarını da değiştirmesini beklediklerini belirtti.

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Viktor Ozerov da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubunun Ankara-Moskova ilişkilerinin düzelmesi için atılan ilk adım olduğunu söyledi.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir