Haziran 28, 2016

Orlando saldırısını öven IŞİD ABD’de iki yeni hedef gösterdi

IŞİD son yayıladığı videoda Orlando saldırısına övgü dolu sözler sarfederken, Las Vegas ve San Francisco’ya da saldırılar yapılmasını istedi. Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), ABD’de saldırı yapılacak yeni noktaları açıkladı. Terör örgütü pazar günü yayınladığı son videosunda 49 kişinin ölümüne 50’den fazla insanın yaralanmasına neden olan Orlando saldırısını övdü. IŞİD Haftasonu LGBTİ Onur […]

IŞİD son yayıladığı videoda Orlando saldırısına övgü dolu sözler sarfederken, Las Vegas ve San Francisco’ya da saldırılar yapılmasını istedi.

Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), ABD’de saldırı yapılacak yeni noktaları açıkladı. Terör örgütü pazar günü yayınladığı son videosunda 49 kişinin ölümüne 50’den fazla insanın yaralanmasına neden olan Orlando saldırısını övdü. IŞİD Haftasonu LGBTİ Onur kutlamalarının yapıldığı ABD’nin San Francisco ve Las Vegas’a yeni saldırıların saldırıların hedefi olması gerektiğini vurguladı.

Kutlamaların yapıldığı San Francisco şehrinin en önemli simgelerinden biri olan Golden Gate köprüsünün görüntülerini videoda kullanan IŞİD, “Müslümanlar ayağa kalın ve kafirleri kendi evlerinde öldürün” çağrısında bulundu.

Videonun ardından açıklama yapan Kongre Üyesi Loretta Sanchez, “Yıllardır Kaliforniya’da saldırılar olmadı. Bu durumun devam etmesi için bu insanlara karşı en büyük gücümüz kendi insanımızdır” ifadelerini kullandı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir