Haziran 28, 2016

ÖSYM’den adaylara süre müjdesi

ÖSYM Yönetim Kurulu’nca, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile e-YDS sınav süreleri 150 dakikadan 180 dakikaya çıkarıldı. ÖSYM Yönetim Kurulu, YDS adaylarına süre bakımından kolaylık sağlayan karar aldı. ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre, YDS ve e-YDS sınav süreleri, 150 dakikadan 180 dakikaya çıkarıldı ancak soru sayısı değişmedi. Böylece adaylar her iki sınavda da 80 […]

ÖSYM Yönetim Kurulu’nca, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile e-YDS sınav süreleri 150 dakikadan 180 dakikaya çıkarıldı.

ÖSYM Yönetim Kurulu, YDS adaylarına süre bakımından kolaylık sağlayan karar aldı.

ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre, YDS ve e-YDS sınav süreleri, 150 dakikadan 180 dakikaya çıkarıldı ancak soru sayısı değişmedi. Böylece adaylar her iki sınavda da 80 soru için 30 dakika daha ek süre kullanabilecek.

İLK UYGULAMA 16 TEMMUZ’DA

ÖSYM Yönetim Kurulu’nun aldığı karar, 16 Temmuz’da gerçekleştirilecek e-YDS’de uygulanacak.

Adaylar, ayrıca 4 Eylül’deki YDS’de de 180 dakika süre kullanacak. Bu tarihlerden itibaren yapılacak tüm e-YDS ve YDS sınavlarında adaylara, 80 soru için 180 dakika süre verilecek.

İngilizce alanında, 16 Temmuz’da Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak e-YDS’ye başvurular, dün itibarıyla sona ermişti.

Bu sınava başvuran adaylar, soruları 150 dakika yerine 30 dakika daha fazla süre imkanına sahip olarak 180 dakikada cevaplayacak.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir