Hugh Jackman ”Osmanlı’ya ve Atatürk’e İlgim Büyük”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

”Türk Sayılırım” 2015 yılında “An Evening with Hugh Jackman” gösterisi için İstanbul’a gelen oyuncu, İstanbul ile geçmişten gelen bir bağlantısı olduğunu belirterek, “Çünkü benim büyük büyükbabam İstanbul’da yaşıyordu. Sanırım Sakız Adası’nda doğmuş. Emin değil ama İstanbul’da bir bankada çalışmış. Ve babam aslında Türkiye’ye birçok kereler geldi. Her zaman da bana der ki; ‘Sen Türksün, Türk sayılırsın.’ Belki […]

”Türk Sayılırım”

2015 yılında “An Evening with Hugh Jackman” gösterisi için İstanbul’a gelen oyuncu, İstanbul ile geçmişten gelen bir bağlantısı olduğunu belirterek, “Çünkü benim büyük büyükbabam İstanbul’da yaşıyordu. Sanırım Sakız Adası’nda doğmuş. Emin değil ama İstanbul’da bir bankada çalışmış. Ve babam aslında Türkiye’ye birçok kereler geldi.

hugh jackman

Her zaman da bana der ki; ‘Sen Türksün, Türk sayılırsın.’ Belki o yüzden Türk kahvesine bayılıyorum. Sabahları uyanıp da bir fincan Türk kahvesi içmek kadar beni mutlu eden bir şey yok” şeklinde konuştu.

”Osmanlı’ya ve Atatürk’e İlgim Büyük”

hugh Jackman

Osmanlı ve Atatürk ile ilgili kitaplar okuduğuna da değinen Jackman, “Osmanlı İmparatorluğu ve Atatürk’le ilgili olarak kalın bir kitap okudum. Çünkü çok büyük bir tarih tutkum vardı. Mesela Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili olarak, bu kadar hüküm sürmüş bir imparatorlukla ilgili olarak bu kadar az bir bilgiye sahip olmaktan açıkçası birazcık utandım” demişti.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir