The Weeknd’den yükselen siyah hareketine destek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

The Weekend duyarlı bir tavır sergiledi. Ünlü rapçi The Weeknd, siyahi vatandaşların haklarını savunmak için oluşturulan Black Lives Matters organizasyonu için 250 din dolar bağış yaptı. Twitter hesabından bu konuya açıklık getiren ünlü şarkıcı yeni bir şeyler yapmanın tam zamanı olduğunu dile getirerek bu yardımı yaptığını duyurdu.Jay-Z’de geçtiğimiz aylarda Tidal’ın düzenlediği bir konser etkinliğinden gelen […]

The Weekend duyarlı bir tavır sergiledi. Ünlü rapçi The Weeknd, siyahi vatandaşların haklarını savunmak için oluşturulan Black Lives Matters organizasyonu için 250 din dolar bağış yaptı. Twitter hesabından bu konuya açıklık getiren ünlü şarkıcı yeni bir şeyler yapmanın tam zamanı olduğunu dile getirerek bu yardımı yaptığını duyurdu.Jay-Z’de geçtiğimiz aylarda Tidal’ın düzenlediği bir konser etkinliğinden gelen gelirleri Black Lives Matters’a bağışlamıştı.

Geçtiğimiz Billboard ödülleri gecesinde ödülleri toplayarak başarılı bir müzik kariyeri inşa eden The Weeknd, hayır sever yönüyle de dikkat çekti. Son günlerde Amerika’da polis şiddetinden muzdarip olan siyahiler zor durumda. Hükümetin de tepkisiz kaldığı bu tür vakalarda hukuki destek almak isteyen mağdur siyahi amerikalılar için kurulan Black Lives Matter bir süredir bağış topluyor. The Weeknd bu organizasyona  destek vererek bilinçli bir sanatçı olduğunu da göstermiş oldu.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir