Lara Fabian Antalya’da zeytin ağacı dikti

Tanınmış yerli ve yabancı sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan Expo 2016 Antalya, Lara Fabian’ı ağırladı. Je T’aime’ şarkısıyla gönüllerde taht kuran Fabian, konseri öncesinde Expo Tepesi’ne Bursa’dan transplantasyon yöntemiyle alana getirilen 190 yaşında zeytin ağacı dikti. Sanatçı habercilere elinde kürekle poz verdi. Ağaçların insanlığı temsil ettiğini düşündüğü söyleyen Fabian, Sicilya kökenli olduğu için Akdeniz kültürünün bir parçası olan zeytin ağaçlarının da favorisi olduğunu belirtti. Zeytin ağacının bolluk bereket anlamı taşıdığını da anlatan Fabian, “Bu günlerde de bu bolluğa çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

Türkiye‘nin ilk Expo’sunun bir parçası olduğu için de mutlu olduğunu ifade eden Lara Fabian, bu mutluluğunu “Yalnızca müziğimle değil, burada uzun süre kalıcı olacak bir ağaçla da buraya imzamı attım” cümlesiyle dile getirdi.

LARA FABİAN, EXPO 2016 ANTALYA KONGRE MERKEZİ’NDEKİ KONSERİ ÖNCESİNDE EXPO TEPESİ’NE BURSA’DAN TRANSPLANTASYON YÖNTEMİYLE ALANA GETİRİLEN 190 YAŞINDAKİ ZEYTİN AĞACINI DİKTİ. (İHA/ANTALYA-İHA)

‘TÜRKİYE’YE GELMEK BENİM İÇİN ÖNEMLİYDİ’

Expo 2016 Antalya’da vereceği konser öncesinde sosyal medyada yaptığı ‘Girişi ücretsiz bu konser, bu güzel ulusun yaralı ruhunu iyileştirmek için küçük bir katkı’ paylaşımında bulunan Fabian, bu paylaşımıyla ilgili olarak da unları söyledi:

“Ben insanlarla bağlı olmayı seven bir kadınım ve bu insanların nerede olduğu önemli değil. Ne duyduğumuz, ne olduğumuz, neyi yargıladığımız önemli değil. Şimdi burada Türkiye‘de olmam da işte tüm bu düşüncelerimin sonucu. Dünyada olanları değiştiremeyiz ama nasıl bir dünya görmek istiyorsak bunun için değişimin kendisi olabiliriz. Bu duygular ışığında buraya Türkiye’ye gelmek benim için çok önemliydi.”

DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇI LARA FABİAN, EXPO 2016 ANTALYA KONGRE MERKEZİNDE KONSER VERDİ. (İHA/ANTALYA-İHA)

Haber

İlginizi Çekebilir