Çarşamba, Ocak 19, 2022

Beyoncé, yükselen muhalefetin lideri mi oluyor?

Müzisyen Beyoncé;,  MTV Video Müzik Ödülleri’ne ABD’de polis tarafından öldürülen 4 silahsız siyahi vatandaşın anneleriyle katıldı.

Michael Brown, Trayvon Martin, Oscar Grant ve Eric Garner’ın anneleri Beyonce ile, gösteriye özel beyaz halı üzerinde gazetecilere poz verdi.

4 kadının oğulları polis memurları, kontrol memuru ve gönüllü mahalle güvenlik görevlisi tarafından öldürülmüş, aktivistler cinayetlerin kaynağının ırkçılık olduğunu vurgulamıştı.

Gösteri başlamadan önce, Beyoncé; Brown’ın annesi Lesley McSpadden, Martin’in annesi Sybrina Fulton; Grant’ın annesi Wanda Johnson ve Garner’ın annesi Gwen Carr ile gazetecilere poz verdi.

Brown’ın annesi McSpadden, Beyoncé’nin Lemonade isimli albümü çıktıktan sonra, şarkıcının kendilerine bir şarkının videosunda yer almaları talebini ilettiğini, duyarlılığı için müzisyene minnettar olduklarını söyledi.

Martin ve Brown’un davalarının avukatı  Benjamin Crump, Beyoncé’nin anneleri kişisel olarak davet ettiğini, onların yaşadıklarından ilham aldığını söylediğini belirtti.

Beyoncé, törende 11 ödül için adaydı ve bir sahne performansı sergiledi.

- Reklam -

Haber

İlginizi Çekebilir