Britney Spears: Madonna’nın izinde seksin peşinde

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Çocuk yaşta başlayan şöhret yolculuğunu bir dönem taşımakta zorlanan Britney Spears; ‘olmak ya da olmamak’ albümü ‘Glory’ ile pop’un ‘divalığına terfi edebilecek mi?

Britney Spears için bu albüm önemli çünkü 3 yıl önce çıkardığı ‘Britney Jean’ vasat bir albümdü ve neredeyse kimseyi mutlu etmedi. Tamamen ticari kaygılarla yapılmış, klişe dans altyapıları üzerine kurulan şarkılarıyla yeni bir şey söylemiyordu. Britney’nin ‘kız çocuğu’ vokallerinin yerini robotumsu vokaller almıştı. Oysa ne yapması gerektiği belliydi: Divalığa terfi etmek! Üstelik yaşı da gelmişti. ‘Glory’yi bu bakış açısıyla dinlediğimizde büyük ilerleme var kendisinde. Şarkılar, vokaller, düzenlemeler hedefe uygun. Yine de divaların yaptığı üzere ‘kişisel meseleler’den söz etmiyor hâlâ. Albümün anafikri; seks! Bu, şu demek: Kendisini örnek alarak başarı kazanmış genç rakipleriyle baş ederken de eskisi gibi Madonna’yı örnek almaya devam ediyor. Oturaklı sözler yerine zevkten, eğlenceden dem vuruyor.

Britney Spears, Glory/ 5 üzerinden 3,5 yıldız

Her şeye rağmen ‘Glory’; Britney’nin diskografisi içinde olumlu ve büyük bir adım olmuş. Dans ya da pop; seksi ya da ağırbaşlı; tavrı ne olursa olsun müzikal anlamda bir olgunluğa işaret ediyor çünkü.

Madonna, Britney Spears’ı 2003 yılında MTV müzik ödülleri gecesinde böyle öpmüştü

britney-spears-madonna-vmas-2003-kiss-billboard-650

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir