Çarşamba, Ocak 12, 2022

Harry Potter, DayDream platformuna geliyor

Harry Potter evreninin son filmi Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? odaklı bir sanal gerçeklik macerası Google Daydream VR platformuna geliyor. 4 Ekim’de gerçekleştirilen Google etkinliğinde duyurulan içerik, özellikle serinin hayranlarını oldukça heyecanlandırmaya yetti.

Google Daydream View VR tanıtıldı

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Daydream VR’da
VentureBeat’in haberine göre, Daydream VR platformu için sadece ufak bir ön tanıtımı yapılan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? evrenindeki sanal gerçeklik deneyimi için Daydream View VR başlığının yanı sıra Daydream kumandası da gerekecek.

hp02

Çalışma mantığı olarak Nintendo Wii kumandasına benzeyen ince yapıda olan ve üzerinde tuşların da yer aldığı hareket takip çubuğu özellikle bu deneyime çok yakışacak. Malum sihirbazları sihirbaz yapan asalarıdır.

2016 yılı sonuna kadar iş ortaklarından 50’nin üzerinde uygulama geleceğini belirten Google daha yüzlerce uygulamanın çalışmalarının sürdüğü müjdesini de veriyor.

Filmin 18 Kasım’daki vizyon tarihiyle aynı dönemler yaklaşık 80 dolarlık fiyat etiketiyle sunulacak olan Daydream View başlığının sadece yeni Google Pixel akıllı telefonlarla uyumlu olduğunu da belirtelim.

- Reklam -

Haber

İlginizi Çekebilir