Rihanna ile kıyaslanan Era Istrefi hızla yükseliyor

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Müzik endüstrisi daha 2016 bitmeden 2017’nin yıldızları üzerinde çalışmaya başladı. Gelecek yıl çok konuşulacak isimlerden biri de Rihanna ile kıyaslanan Kosovalı Era Istrefi

Kosova, Balkanlar’ın göbeğinde küçük bir ülke. Çoğunluğunu Arnavutların oluşturduğu nüfusu sadece 2 milyon. Topraklarında büyüyüp yetişen genç bir müzisyen şu sıralar müzik dünyasında fırtınalar estiriyor. BonBon adlı şarkısına çektiği klip YouTube’da ortalama 185 milyon kez tıklanan ve büyük bir plak şirketi ile anlaşma imzalayan Era Istrefi, şimdiden gelecek yılın en çok konuşulacak müzisyenlerinden biri kabul ediliyor. Gözünüzü kapatıp Bon- Bon’u dinlediğinizde şarkıyı Rihanna’nın söylediği hissine kapılıyorsunuz.

http://www.numberone.com.tr/video-klipler/era-istrefi-bonbon-izle/

Klibi izlediğinizde de aynı his devam ediyor. Dans figürleri hatta neon pembesi sahte kürkü, uzun, gösterişli tırnakları ve abartılı makyajıyla Istrefi, Rihanna’nın sarışın versiyonu gibi. Rihanna’daki o güçlü, cesur ve özgüvenli kadın hali onda da var. Öte yandan tüm bu benzerlikler tuhaf bir şekilde sizi rahatsız etmiyor. 22 yaşındaki Era iyi bir taklit olmaktan öteye geçip gelecek vaat ediyor, müzikte iyi işler başaracağına dair umut veriyor. Rihanna benzetmesi Era’yı de rahatsız etmiyor olmalı ki etkilendiği isimler arasında ünlü şarkıcıyı da sayıyor. “16 yaşında Jamaika müziğini, reggae’yi keşfettim. Ben Rihanna kuşağındanım. Ona benzetilmek beni daha çok çalışmam için motive ediyor” diyor. Era şu sıralar 2017’de çıkaracağı İngilizce albüm için Los Angeles’ta. BonBon’un yakaladığı başarı kendine olan güvenini artırmış. Müzikal hedeflerini şöyle anlatıyor: “Müzik kendini çok hızlı güncelliyor. Sanki her dakika değişiyor. Günceli yakalamanın insanların ilgisini de çekmemi sağlayacağını düşünüyorum. İşin püf noktası müzikle aynı hızda ilerlemek. Eğer bir yerde takılı kalırsan zamanın gerisinde kalırsın.”

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir