Adele’den Clinton’a destek: Trump’a oy vermeyin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

İngiliz şarkıcı Adele, 69. doğum gününde kendisini izlemeye gelen ABD’nin demokrat adayı Hillary Clinton’a desteğini sahnede açıkladı. Adele, hayranlarına Cumhuriyetçi aday Donald Trump’a oy vermeme çağrısında bulundu.

ABD’nin Miami kentinde konser veren 28 yaşındaki şarkıcı, ABD vatandaşı olmanın bugünlerde ‘zor bir iş’ olduğunu belirterek, “Size karşı dürüst olmalıyım, şu anda Amerikalı olmadığım için çok mutluyum. Bu zor bir iş. Ne yapacağımı bilemezdim. Demek istediğim şu ki, aslında ne yapacağımı bilirdim: Ona oy vermeyin. Tek söylediğim bu” dedi.

Demokrat aday Clinton’ın yüzde 100 arkasında olduğunu ifade eden Adele, “Ve ona oy vermek isteyen diğerlerini umursamıyorum, aferin size, ne istiyorsanız yapın. Ben sadece ben olsaydım kime oy verirdim onu söylüyorum” diye konuştu. Clinton’ın kampanya sözcüsü Nick Merill, Sky News’e yaptığı açıklamada, İngiliz şarkıcının seçimlerde oy kullanamayacağını ancak ‘ABD’den yaşananların kendisini etkilediğini’ düşündüğünü aktardı. Adele, şubat ayında yaptığı açıklamada, şarkılarının Trump’ın ekibi tarafından seçim çalışmalarında kullanılmasına izin vermemişti.

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir