Salı, Kasım 30, 2021

Başbakan Yıldırım: MHP ile anayasa değişikliğini yapacağız!

Trabzon ve Rize‘deki programları için Başbakanlık uçağıyla Trabzon Havalimanı’na gelen Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki Gülbahar Hatun Camisi’nde kıldı.

Namaz sonrası konuşan Yıldırım’ın konuşmadan satır başları

15 TEMMUZ BİR MİLLETİN YÜKSELİŞİDİR

15 Temmuz bu milletin yeniden dirilişi ve yeniden yükselişidir.  Milletimizin üzerine ateş açtılar 246 şehitimiz var. Bütün gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum.O gün 79 milyon vatan evladı ayrı gayrı olmadan bir olmuştur.

BURADA TERÖRÜN BORUSU ÖTMEZ

Biz terörle ve terörün siyasi uzantıları ile mücadele ederken farkettik. Bunların ne kadar sevini varmış. Bütün Avrupa ayağa kalktı, aman bunlara dokunmayın. Kardeşim ne dokunmayacağım. Mahkemeler ifadeye çağırıyor gidip ifadeni vereceksin. Burası hukuk milleti burada terörün borusu ötmez. Bize demokrasi dersi verenler önce parlamentolarının duvarları üstündeki teröristlerin resimlerini indirsinler.Türkiye kendi kararını verir.

CHP SERT YANIT

Ülkenin ana muhalefeti pusulayı yitirmiş durumda. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Millet kimin ne olduğunu biliyor. Bir oraya bir oraya koşuyorlar. Neymiş gözaltılar varmış. Ne zamandan beri suç işlemek meşru hale geldi. CHP’yi sağduyulu olmaya çağırıyorum. Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Yol yakınken dön bu yanlıştan.

 

Haber

İlginizi Çekebilir