Cumhurbaşkanı Erdoğan Belarus’ta

Erdoğan ve beraberindeki heyeti Minsk Havalimanı’nda Belarus Başbakanı Andrey Kobyakov, Türkiye’nin Minsk Büyükelçisi Kezban Nilvana Darama karşıladı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a uçaktan inişlerinde iki Belaruslu genç kız, Belarus ananesi olan tuz ve ekmek ikram etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, bir parça ekmeği tuza banarak yedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağımsızlık Sarayı’nda resmi törenle karşılandı. Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile Cumhurbaşkanı Erdoğan burada görüşme yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Belarus ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da eşlik ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belarus’ta Minsk Camii’nin açılışını yaptı.

Minsk camii açılışında konuşan Erdoğan şunları söyledi:

“Bu caminin Minsk şehrine kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu ibadethane Türk-Belarus dostluğunun da simgesi olacaktır. Belarus farklı köken ve inanca sahip insanların aynı çatı altında huzur ve barış içinde yaşadığı bir ülkedir. Belarus’un bu özelliğinin, içinden geçtiğimiz sıkıntılı dönemde çok değerli olduğuna inanıyorum.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio