The Rolling Stones ve yeni albümü

Rolling Stones ‘un Blue And Lonesome’ isimli stüdyo kaydının ilk çıkış parçası ‘Ride ‘Em On Down’ın klibi için Kristen Stewart’ın 1960 yapımı mavi bir Mustang ile kamera karşısına geçti. Klip youtube’da yayınlandığı 1 Aralık’tan itibaren ilk altı gün içerisinde 4 milyon kez izlendi.

Rolling Stones üyeleri Londra British Groove stüdyolarına kayda girdiğinde Keith Richards ısınmak için ‘Blue And Lonesome’ parçasını çalınca Mick Jagger başka blues sanatçılarının parçalarını yorumlamayı teklif etmiş ve blues albümü ortaya çıkmış.

Keith Richards konu hakkında açıklamalarda bulundu:“Bir blues albümü yapmaya niyetimiz yoktu. ‘Haydi biraz blues yapalım’ bize uyan bir cümle de değil. Ama sonunda ‘evet bir blues albümü yaptık’ diyebileceğiz.”

‘ÇOK HIZLI ÇIKARTTIK, EĞLENCELİYDİ’

Mick Jagger ise kayıt aşamasından bahsetti:
“Her şey çok çabuk gelişti. Üç gün gibi bir sürede kaydı tamamladık. Evet bu kadar hızlı bir albüm çıkarmak oldukça eğlenceliydi. Olan biteni gerçekten anlayabilecek ya da şüpheye düşecek zamanınız olmuyor.”

55 yıllık başarılı kariyerin ardından Rolling Stones 12 parçadan oluşan ‘Blue And Lonesome’ isimli albümleriyle köklerine indiklerini belirtiyor. Charlie Wats ise Jagger, Richards ve Brian Jones’un 1962 yılında aynı evi paylaştıkları dönemde bol bol blues dinlediklerini hatırladığından bahsetti.

Rolling Stones’un yeni albümü ‘Blue And Lonesome’ müzik raflardaki yerini aldı.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio