Salı, Mayıs 17, 2022

Kate Middleton kıyafet masrafıyla tepki çekti

Prens Wililam ile evlendikten sonraCambridge Düşesi unvanını alan Middleton bugüne kadar hep “tutumlu” olarak bilinirdi. Bir giydiğini defalarca tekrar giyen, aynı kıyafeti farklı aksesuarlar kullanarak görünümünü değiştiren Middleton’ın 2016 yılı içinde tasarım kıyafetlerine yaklaşık 174 bin Sterlin yani 754 bin TL harcadığı ortaya çıktı.

İngiliz Daily Mail gazetesinin yaptığı hesaplara göre Düşes’in geçen yılki kıyafet masrafı ise 43 bin Sterlin kadardı. Yani YTL olarak söyleyecek olursak 200 bin’e yakın bir rakam: Görünüşe göre Düşes Kate Middleton’ın giyim anlayışı bu yıl içinde biraz daha değişti.Bu artışın en büyük sebebi olarak Düşes’in ünlü markaların kıyafetlerine ağırlık vermesi gösteriliyor. Yapılan hesaplara göre Middleton’ın sadece Kanada turundaki gardrobunun maliyeti 62 bin Sterlin.Bu durum, kraliyet ailesini özellikle de Kate Middleton’ı yakından takip edenleri de ikiye böldü. Bazıları Düşes’in kıyafet masraflarının abartıldığını, bu kadar para harcansa bile giderlerin Prens William’ın ailesinden çıktığını savundu. Bu gruptakiler Kate Middleton’ın giyim- kuşam masraflarının abartılacak bir durumda olmadığını ileri sürdü.Middleton’ın bir kraliyet ailesi üyesi olduğunu söyleyerek “Elbette konumuna uygun kıyafetler giymek zorunda” yorumu yapanlar da var.
Ancak bu harcamayı fazla bulanlar da “Elbette Kate tutumlu ve kanaatkar değil. Bu konudaki bütün haberler bir tür halkla ilişkiler faaliyeti” yorumlarını yaptı. Böyle düşünenlerden bazıları “Kraliyet ailesinin üyelerinin bir günlük kıyafet harcamalarının kendilerinin bir yıllık harcamasını bile geçtiği” yorumunu yaptı.İşte artık bir “stil ikonu” olarak tanınan Kate Middleton’ın 2016 yılına damga vuran kıyafetlerinden bazıları.

 

Haber

İlginizi Çekebilir