Rita Ora dolandırıldı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

İngiliz pop star Rita Ora, muhasebecisi tarafından dolandırılarak 2.3 milyon sterlin (yaklaşık 9 milyon 982 bin TL) civarında bir servet kaybetti.

İddiaya göre; muhasebeci son dönemlerde lüks otomobiller satın aldı. Parayı online kumar oynayarak kazandığını söyleyen muhasebecinin harcamaları polisin de dikkatini çekti. Mütevazı kazancı olan muhasebecinin 9 aydır yaptığı harcamalar polis tarafından takip edildi. Birçok kişiyi ve şirketi dolandırdığı düşünülen şüphelinin kurbanları arasında Rita Ora da var.
Rita Ora kimdir, Rita Ora, 26 Kasım 1990 tarihinde Yugoslavya, Piriştina‘da doğmuştur. Elena adında kız kardeşi ve Don adında erkek kardeşi vardır. Doğduğu yıl ailesi İngiltere‘ye göç etmiştir. Tam adı Rita Sahatçiu Ora’dır. İngiliz vatandaşıdır. Annesi Vera Psikiyatrist, babası Besnik bar sahibidir. “St Cuthbert with St Matthias CE Earls Court” ilkokulunu bitirdikten sonra “Sylvia Young” Tiyatro Okulunda okudu. Ardından “St Charles Catholic Sixth Form Koleji”nden mezun oldu.

2007 yılında Craig David le birlikte Awkward şarkısını seslendirdi bu onun ilk müzik çalışması oldu. Tinchy Stryder ile Where Is Your Love şarkısına düet yaptı ve klipte rol aldı. 2009 yılında Forever Young şarkısının klibinde ve Drake in Over klibinde yer aldı.

2009 yılında Eurovision da İngiltere adına yarışmak için BBC‘nin Eurovision Your Country Needs You adlı yarışmasında seçmelere katıldı. Ancak elemeleri geçemedi.

Rita, ilk albümü Ora’yı 27 Ağustos 2012’de yayınladı ve albüm Britanya’da 1 numaraya yükseldi.

En büyük idolünün Gwen Stefani olduğunu söyleyen Rita, giyim tarzı ve moda anlayışıyla Marilyn Monroe‘yu kendine benimsiyor.

Rita Ora, DJ Calvin Harris ile birliktedir.

Ödülleri :
2012 – MOBO Ödülleri- En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2012 – Urban Müzik Ödülleri – En İyi Uluslararası Sanatçı
2013 – Glamour Yılın Kadını Ödülleri – İngiltere Solo Sanatçı

Albümleri :
2012 – Ora

Filmleri :
2015 – Grinin Elli Tonu
2014 – Dolandırıcılar
2013 – 90210 (dizi)(konuk oyuncu)
2013 – Hızlı ve Öfkeli 6 (konuk oyuncu)
2004 – Spivs

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Mersin escort