Robbie Williams hayranlarının kalbini kırdı

Robbie Williams hayranına dokunduktan sonra ellerini temizledi

Robbie Williams yılbaşı konseri için Londra’da sahneye çıkarken hayranlarının ellerine dokunduktan sonra el temizleme jeli kullandı. İngiliz şarkıcının bu hareketi sosyal medyada tartışma konusu oldu.
Robbie Williams’ın sahnede yüzünü buruşturarak jel sürme anını yansıtan fotoğraf, Facebook ve Twitter’da esprili ifadelerle paylaşıldı.

Bir twitter mesajında “Williams’ın avam kesimle temas ettikten hemen sonra ellerini anti-bakteriyel jelle temizlemesi 2017 için güçlü bir başlangıç.” dendi. Başka bir kullanıcı ise şarkıcıyı eleştirerek “Williams’ın kariyeri huzur içinde yatsın” ifadelerini kullandı.
Bazı twitter mesajlarında şarkıcının bu hareketiyle ‘kabalık’ yaptığı öne sürülürken, bazı kullanıcılar bunda abartılacak bir şey olmadığını belirtti.

Williams da bu tartışmalara, Instagram’dan paylaşılan bir video ile esprili bir biçimde yanıt vermeyi tercih etti.

Videoda Williams, aile üyelerinin eline dokununca bile temizleme jeli kullanıp yüzünü buruşturuyor. Williams’ın bu paylaşım ile hayranları ile ‘kişisel bir derdi’ olmadığı mesajını vermek istediği düşünülüyor.

Regram from @aydafieldwilliams Wiping the slate clean for 2017 #instafun #instagood #cleanslate #familyfunday

A post shared by Robbie Williams (@robbiewilliams) on

Robbie Williams Kimdir

13 Şubat 1974 Burslem
Robert Peter Williams bilinen adıyla Robbie Williams. 13 Şubat 1974 tarihinde Burslem, Stoke-on-Trent, İngiltere’de dünyaya geldi. Müzik kariyerine 1990 yılında kurulan Take That grubunda başladı.

 

Take That

Take That 8 single’la İngiltere Listelerine bir numaradan girmeyi başararak en ünlü gençlik müzik gruplarından biri oldu, grubun başarısı başka gençlik müzik gruplarının kurulmasına kapı açtı. Ancak Robbie Williams, grubun diğer üyeleri anlaşamayarak 1995 yılında kariyerine solo devam etmek için gruptan ayrıldı. Diğer bir söylentiye göre de taşkınlıkları ve hızlı yaşam tarzı yüzünden grup üyeleri tarafından gruptan atıldı. Kasım 2005 tarihinde ITV1 kanalı Robbie Williams’ın gruptan ayrılışını da mercek altına alan Take That belgeseli hazırladı. Take That sürdürdüğü turnelerinde Robbie williams’a kapılarının açık olduğunu söyleseler de Robbie williams bu davetlerini kabul etmemiştir.

Solo

Robbie williams’ın kendi başına bir çalışma gerçekleştirmesi uzun bir süre aldı, çünkü o dönem, Oasis grubunun üyeleri ile partilere ve uyuşturucu gecelerine daldı. 1996 yılında sadece dedikodu köşelerinde adı geçerken ve müzik kariyerinde bir başarıya ulaşamayacağı düşünülürken 2000 yılından bugüne 6.3 milyon albüm satarak İngiltere’nin genç yaşta en çok satan pop şarkıcısı unvanına sahiptir. Williams’ın solo kariyeri 1996 yılında George Michael ’ın “Freedom” şarkısını coverlamasıyla başladı. İkinci single’ı “Old Before I Die”ı çıkardı ve İngiltere listelerinde iki numaraya kadar yükseldi. Hemen ardından 1997 yılında ilk albümü “Life Thru A Lens”i çıkardı, albüm İngiltere listelerinde bir numaraya yükseldi. 2. single’ı “Millennium”, İngiltere listelerinde iki hafta boyunca bir numarada yer aldı. Kasım 1998’de “I’ve Been Expecting You” başlıklı ikinci albümünü piyasaya çıkardı ve İngiltere Albüm Listeleri’nde iki hafta boyunca ilk sırada yer aldı.

Albümdeki “No Regrets” ve “Strong” gibi parçalar İngiltere Top 10 listesine girdi. Kasım 1999’a gelindiğinde “The Ego Has Landed” ile altın plak aldı. Mart 2000’de Brit Awards’da “She’s The One” ile En İyi İngiliz Single’ı ve En İyi İngiliz Video’su ödüllerini aldı. Ekim 2000’de “Sing When You’re Winning” albümünü piyasaya çıkardı ve “Rock DJ” ile Top 40 listesinde yer alan Williams, yine bu şarkısıyla En İyi Şarkı dalında MTV Avrupa Ödülleri’nde, En İyi İngiliz Performansı dalında My VH1 Müzik Ödülünü kazandı. Şubat 2001’de En İyi Erkek Solo Sanatçı, En İyi İngiliz Single ve En İyi İngiliz Video (“Rock DJ”) dallarında toplam üç İngiliz Müzik Ödülü kazandı. Bunun dışında “Have You Met Miss Jones?” ve “Not Of This Earth” parçalarıyla “Bridget Jones’ Diary filminin soundtrack’inde yer alan Williams, Queen ile “We Are The Champions” parçasını A Knight’s Tale filminin soundtrackinde seslendirdi. 2001 MTV Müzik Ödülleri ’nde “Rock DJ” videosu En İyi Özel Efekt dalında ödül aldı. 2002’ye yaklaştığımız dönemlerde
4. albümü “Swing When You’re Winning”i çıkardı.

Albüm orkestra cover parçalarından oluşuyordu. Williams, “Bu müziği kendimi bildim bileli çok sevmişimdir. Frank Sinatra’ya çalmış bir orkestranın eşliğinde söylemek bir onurdur” demiştir. O seneki MTV Müzik Ödülleri ’nde En İyi Erkek Performansı dalında MTV Avrupa Müzik Ödülü nü aldı. “Swing When You’re Winning” İngiltere Albümleri Listesinde tam 7 hafta boyunca bir numarada yer alırken, Kidman ile düet yaptığı “Somethin’ Stupid” adlı parçayla da İngiltere Singles Listesi’nde üç hafta boyunca bir numarada yer aldı. 2002 Brit Awards’da En İyi İngiliz Erkek dalında ödül aldı. 2002 Ekim ayında EMI şirketi ile 125 milyon dolar değerinde kayıt/plak anlaşması imzalayan Robbie, Kasım ayında “Escapology” albümünü çıkardı ve İngiltere album listelerinde 7 hafta boyunca 1. sırada yer aldı. Aynı sene içinde Eylül ayında İngiltere’de “Live At Knebworth” konserinin albümü çıktı. Haziran 2004’te De-Lovely’nin biyografisi olan “It s De-Lovely” filminde ve soundtrack’inde yer aldı. 2004’ün sonlarına doğru çıkan “Radio” single’ıyla İngiltere single listelerinde 1 numaraya yükseldi ve hemen ardından “Greatest Hits” albümünü çıkardı.

Albüm, İngiltere listelerinde yine 1. sıraya oturdu. Başarılarının ardı arkası kesilmeyen Williams, Son 25 Yılın En iyi Sanatçıları Listesinde 464 numarada yer aldı. Bir sene arayla 2005 Ekim ayında “Intensive Care” albümü çıktı ve yine album listelerinde 1. sırada yer aldı. Kasım ayında düzenlenen MTV Müzik Ödülleri’nde En İyi Erkek Sanatçı dalında ödül aldı. 23 Ekim 2006’da çıkması beklenen yeni albümünün ilk single’ı Rudebox, aynı zaman da albüme de ismini veren şarkı. Albüm aynı zamanda Williams’ın doğduğu tarih olan “1974” olarak da anılıyor. 2′ nci single’ ı “Lovelight” Türkiye’ de 1 numara oldu. Ancak albümün tüm dünyada beklenen etkiyi yapmaması nedeniyle bunalıma giren Robbie Williams, Los Angeles’ta bir klinikte rehabilitasyon gördü. “robbiewilliams-tr.com” sitesiyle Türkiye’deki ve tüm dünyadaki hayranları bir araya gelmekte…

2009 yılında robbie yeni albümü ile sevenleriyle buluşacaktır.Albüm alışıldık bir robbie sound’unda olacaktır. Ayrıca meksikalı star Thalía ile yeni bir single üzerinde çalışan robbie bunuda 2009 yılında yayınlayacaktır.

Close Encounters Turnesi 2006

19 Kasım 2005 tarihinde, bir günde, tam 1.6 milyon bilet satışı yaparak dünya rekoru kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı’ na girdi. Close Encounters Turnesi 2006 10 Nisan’ da başlayıp 18 Aralık’ ta sona erdi. Robbie Williams 39′ u Avrupa’ da , 9′ u Avusturalya’ da, 7′ si Güney Amerika’ da, 3′ ü Güney Afrika’ da, 1 taneside Birleşik Arap Emirlikleri’ nde olmak üzere tam 60 konser verdi. Viyana Konseri Türkiye’ de – “Power FM” – dahil olmak üzere 35′ den fazla ülkede radyolardan canlı yayınlandı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir