Moda ve sanat aşkına “David Bowie Is Happening Now”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

2013 yılında Victoria & Albert Museum tarafından oluşturulan, hala turnede olan, “müze tarihinin en hızlı satan sergi” ünvanını taşıyan “David Bowie Is” sergisinin belgeseli, BAFTA ödülü sahibi Hamish Hamilton tarafından çekildi.

Etkinlikte “David Bowie Is Happening Now” gösteriminin yanı sıra Türk modasının önemli isimlerinden Deniz Berdan ve Begum Berdan, Ezra&Tuba, Aslı Filinta, Tuba Ergin, Maid In Love, Jacquette By Elvan, Mavi Kazado’nun Bowie ilhamlı tasarımları da sergilenecek

David Bowie’nin eski sevgilisi, “Psychedelic Suburbia: David Bowie and The Beckenham Arts Lab” kitabı ve The Guardian yazarı Mary Finnigan ile “Bowie ile Yaşamak”, Vogue Türkiye Presents: “Moda ve Müzik” söyleşileri gösterim öncesinde gerçekleşecek.

“David Bowie’nin ölümünden derin üzüntü duyuyoruz. Kültürel hayat üzerine geniş kapsamlı etkileri tartışılmaz ve eşsizdir. Film, özel katılımcıların yorumları, harika bir soundtrack ile David Bowie arşivindeki önemli nesnelerle Bowie’nin olağanüstü kariyerini ve özel hayatını keşfetmek için bir başka fırsat sunuyor.” V&A Museum eş küratörleri Victoria Broackes ve Geoffrey Marsh

Film, Bowie’nin sanatsal kariyerini belgeleyen önemli nesnelerin arkasındaki hikayeleri keşfetmek için efsanevi Japon moda tasarımcısı Kansai Yamamoto, Pulp solisti Jarvis Cocker ve diğer özel konuklarla izleyenleri özel bir yolculuğa çıkarıyor. Belgesel, Bowie’nin fikirlerinin yaratıcılığını, evrimini açığa çıkarıyor ve Bowie’nin dünyasına yakından bakılmasını sağlıyor.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir