Pazar, Mayıs 15, 2022

Brit Ödülleri Kazananları Belli Oldu

Ödüllere geçtiğimiz senenin Ocak ayında hayatını kaybeden David Bowie’nin veda albümü “Blackstar” damga vurdu. Ünlü sanatçıya “En iyi İngiliz erkek sanatçı” ve “Yılın En iyi İngiliz albümü” ödülleri verildi. Bowie’nin ödüllerini yönetmen oğlu Duncan Jones kabul etti.İngiliz müzik tarihinin en önemli sanatçılarından olan David Bowie törende birçok sanatçı tarafından da anıldı.

 

Bowie dışında, bu sene hayatını kaybeden İngiliz müziğinin bir başka efsanesi George Michael da törende anıldı. Michael’ın Wham! grubunda beraber çalıştığı Andrew Ridgeley, Pepsi ve Shirlie duygusal bir konuşma yaparak, “Onun güzel sesi bizim için bir hediye olarak sonsuza kadar yaşayacak” ifadelerini kullandı. Törende sahne alan Coldplay grubunun solisti Chris Martin de, Michael’ın sesiyle beraber bir düet gerçekleştirerek şarkıcının “A Different Corner” parçasını seslendirdi.

 

Brit Awards’da ödül kazanan diğer isimler ise şöyle:

En iyi İngiliz erkek sanatçı: David Bowie

En iyi İngiliz kadın sanatçı: Emeli Sandé

En iyi İngiliz müzik grubu: The 1975

En iyi uluslararası grup: A Tribe Called Quest

En iyi çıkış yapan İngiliz sanatçı ve Eleştirmenlerin seçimi ödülü: Rag’n’Bone Man

Yılın en iyi İngiliz albümü: David Bowie – Blackstar

İngiltere’de yılın single’ı: Little Mix – “Shout Out to My Ex”

En iyi uluslararası erkek sanatçı: Drake

En iyi uluslararası kadın sanatçı: Beyoncé

Yılın videoklibi: One Direction – “History”

Brit Global başarı ödülü: Adele

Brit İkon Ödülü: Robbie Williams

Törende birçok ünlü sanatçı da sahne performansları gerçekleştirdi. Ünlü pop yıldızı Katy Perry sahnede politik göndermelere sahip bir show gerçekleştirdi.

Perry sahne şovunda ABD Başkanı Donald Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May’i temsil eden iki büyük iskelet mankeni kullandı.

Haber

İlginizi Çekebilir