Oscar Tarihinin En Büyük Skandalı!!

Moonlight yerine La La Land anons edilince…

Ocar ödülleri Los Angeles’ta yapılan törenle sahiplerini buldu. Yanlış kart verilen Warren Beatty ve Faye Dunaway, ‘En İyi Film’ ödülünün sahibi olarak ‘La La Land’in adını anons etti. Daha sonra ödülü ‘Moonlight’ın kazandığı açıklanırken sahnede büyük kargaşa yaşandı. Casey Affleck ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazanırken Emma Stone ‘En İyi Kadın Oyuncu’ oldu. ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülüne layık görülen Mahershala Ali, bu dalda Oscar kazanan ilk Müslüman oldu. Trump’ın kararnamesine takılıp ABD’ye gelemeyen İranlı yönetmen Asghar Farhadi, ikinci kez Oscar’a layık görüldü

2017 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. 13 dalda aday olan ‘La La Land’ 6 dalda ödüle layık görüldü ancak ‘en iyi film’ ödülü Mooglight’e gitti

89’uncu Oscar törenine damga vuran skandal, Hollywood’un emektar oyuncularından Warren Beatty ve Faye Dunaway’ın en iyi film ödülünü açıklamasıyla başladı. Beatty ve Dunaway, ödülü La La Land filminin kazandığını anons etti. Ardından filmin bütün ekibi sahneye çıktı. Filmin kadrosu sevinç içinde sahneye çıkıp ödülü kutladı. Film ekibi tek tek teşekkür konuşması yapmaya başladı. Sıra filmin yapımcılarından Fred Berger’e geldiğinde ise beklenmedik bir gelişme oldu.

Zarfların karıştığı açıklandı ve La La Land’in diğer yapımcısı Jordan Horowitz de yapılan yanlışı düzeltmek için devreye girdi. Horowitz, “Hayır hayır, bir hata var. Moonlight, en iyi film ödülünü siz kazandınız… Bu bir şaka değil” diyerek, Moonlight ekibine seslendi.

Büyük bir mutluluk yaşayan La La Land ekibinin sevinci de yarım kaldı.

ÖDÜLÜ GERİ ALDILAR
La La Land ekibi daha sahneden inmemişken, Moonlight ekibi sahneye çağrıldı ve ödül gerçek sahibine teslim edildi.

Oscar Ödüllerinde skandal... Moonlight yerine La La Land anons edilince...
İşte La La Land ekibinin, zarfların karıştığını öğrendiği an!

“ZARFIN ÜZERİNDE EMMA STONE YAZIYORDU”
Ödülün sahibini duyurmak için sahneye çıkan deneyimli oyuncular Warren Beatty ve Faye Dunaway, neden yanlış ismi açıkladıklarını şöyle izah etti: “Bize verilen zarfın içindeki kartta, ‘Emma Stone – La La Land’ yazıyordu.”

Beatty, “İşte bu yüzden Faye’e ve size baktım. Komik olmaya çalışmıyordum” diyerek özür diledi.

Oscar Ödüllerinde skandal... Moonlight yerine La La Land anons edilince...

En iyi film ödülünün sahibini açıklamak için sahneye çıkan Warren Beatty’nin elindeki zarfın üzerinde, “En iyi kadın oyuncu” yazıyordu.

Oscar Ödüllerinde skandal... Moonlight yerine La La Land anons edilince...

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir