Pazar, Kasım 28, 2021

Kendall Jenner, Hindistan’ı da karıştırdı.

Pepsi’nin kendini anlatamadığı reklamı nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan Kendall Jenner, bu kez de dünyaca ünlü moda dergisi Vogue’un Hindistan edisyonu nedeniyle tartışmaların odağında.
Vogue Hindistan, 10. yaş gününü olduğu özel bir sayıyla kutladı. Ancak bu sayı, Hindistanlı bir model yerine ABD’li ve beyaz Kendall Jenner’ın kapak kızı olarak seçilmesi nedeniyle, ünlü Bollywood yıldızı Sushant Singh Rajput’la birlikte poz vermesine rağmen, infial yarattı.

‘BU KAPAK ‘BEYAZ DEĞİLSENİZ GÜZELLİĞİN SİMGESİ OLAMAZSINIZ’ DİYOR’

Vogue Hindistan’ın Instagram hesabı üzerinden Kendall Jenner’lı kapağını paylaştığı gönderiye yorum yapan 17 yaşındaki Sabrina Martinez, “Evet, bu güzel. Ama beyaz/ Avrupalı kadınların standartlarını kutlamıyoruz. Beyaz olmayan Hindistanlı kadınları kutlamaya çalışıyoruz“ dedi ve bu görselin Hindistanlı kadınları üzdüğünü belirtti.

Martinez CNN’e yaptığı açıklamada da “Bu kapak, ‘Güzellik standardı bu’ diyor, ‘Beyaz değilseniz güzelliğin simgesi olamazsınız’ diyor” ifadelerini kullandı.

‘SÖMÜRGE ZİHNİYETİ DEVAM EDİYOR’

Bu arada çok sayıda Twitter kullanıcısı da kapağa tepki gösterdi.

‘Göründüğü kadarıyla sömürge zihniyeti hala devam ediyor.’

‘Hindistanlı modellere karşı Vogue Hindistan’ın seçtiği’

‘Kızların cilt beyazlatıcı kremler kullanmaya ve beyazlatmaya teşvik edildiği bir kültürde, Vogue Hindistan için Kendall Jenner’ı seçmek, bir geri adımdır.’

‘Kendall Jenner’ın Hindistan yemekleri için mide bulandırıcı dediğini hatırlayın. Şimdi Vogue Hindistan’ın yıldönümü kapağında.’

KENDALL JENNER’IN SÖZCÜLERİ SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Diğer yandan gelen tepkilerin nedeniyle yorum alınmak istenen Kendal Jenner’ın sözcüleri şimdilik sessizliğini koruyor.

 

Haber

İlginizi Çekebilir