Number1 İstanbul Classic Hill Climb’ı Ali Karacan kazandı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen İstanbul Classic Hill Climb, Number1 Medya Sponsorluğu 10 Haziran’da Şile’de gerçekleşti, bu yıl tura 40 adet klasik ve modern otomobil katıldı

Bu seçkin organizasyonda birinciliği 2008 model Jaguar XKR ile katılan Ali Karacan 2.34’lük süre ile kazandı. 2.  29 numaralı araçla 2.51 süre ile  Kerem Tunçer, 3. ise 44 numaralı araç ile 2.53 süre ile Deniz Aylan oldu.

Geçtiğimiz yıl  ilk kez düzenlenen İstanbul Classic Hill Climb turu beğenilmiş olacak ki bu yıl ikinci kez gerçekleştiriliyor. 10 Haziran Cumartesi günü Şile’de gerçekleşecek olan tura yollarda sık rastlamadığımız klasik ve modern otomobiller katılıyor; aralarında 1958 Austin Healey 100BN6 da var 2016 Ferrari 488 de.

Farklı alanlardan birçok ismin yer aldığı İstanbul Classic Hill Climb pek benzeri olmayan bir etkinlik.

Turun neredeyse %90’lık bölümünde herhangi bir zaman ölçümü yapılmıyor, tırmanma aşaması bittikten sonra inişe geçildiği sırada ise işler biraz daha eğlenceli bir hal alıyor. Bu yıl finish’e gelmeden önceki düzlüğün yarısından sonra balyalarla yapay şikanlar oluşturuluyor ve turun yalnızca bu bölümünde süre ölçümü yapılıyor.

 

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir