Balmumu müzesinin yeni üyesi Murat Boz

Dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds, Türkiye’nin ve dünyanın birbirinden ünlü isimlerinin balmumundan yapılmış figürlerine bir yenisini daha ekliyor. Uzun süren seçim aşamasının ardından yeni figür için belirlenen sanatçı Murat Boz oldu. Figürü için hazırlıklara başlanan ve yaklaşık 3 saat süren titiz bir çalışmayla 250 farklı açıdan ölçüsü alınan ünlü sanatçının heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okundu.

250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip balmumu müzesi Madame Tussauds İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında yer alan 2 bin metrekarelik alanında sunduğu eğlenceli ve interaktif eğlenceyi yeni figürü Murat Boz ile sürdürecek. Albümleri ile milyonlara ulaşan, yer aldığı sinema filmleriyle ve televizyon programlarıyla Türkiye’nin en sevilen sanatçıları arasında yer alan Murat Boz’un figürü için yaklaşık 3 saat süren ve 250 farklı ölçünün alındığı bir ön çalışma yapıldı. Figürün yapımına ölçü alımının tamamlanmasıyla birlikte Londra’daki Madame Tussauds stüdyosunda devam edilecek.

Sadece kaş, saç ve kirpikler 5 haftada tamamlanıyor

Detaylı ölçü alınırken sanatçının seçtiği duruşla birlikte saç ve göz rengi referansları, giyeceği kostüm detayları ve aksesuarlar da belirlendi. Sadece kaş, saç ve kirpikler için gerçek saç tellerinin tek tek ekilmesiyle yapılacak figür, dişçilikte kullanılan malzemelerle hazırlanan özel dişler, birçok farklı aşamadan geçirilerek belirlenen doğru ten renginin yağlı boya ile tutturulması gibi zorlu ve uzun saatler alan ayrıntılı çalışmalar gerektirecek. Figürün tamamlandıktan sonraki bakımları ise günlük olarak Madame Tussauds İstanbul sanatçıları tarafından sürdürülüyor olacak. Saçların bakımından kıyafetlerin kuru temizlemesine ya da makyaj ve dövmelerin baştan boyanmasına kadar tüm süreçler her gün düzenli olarak yapılırken sanatçının figürü merkezde ziyaretçileri için hazır hale getirilecek.
REKLAM

“Figürümü görmek için sabırsızlanıyorum”

Hazırlık çalışmalarında oldukça mutlu olduğu gözlenen ve esprileriyle davetlilere keyifli anlar yaşatan Murat Boz, “Madame Tussauds’da figürümün sergilenecek olması beni gururlandırıyor. Madame Tussauds’dan gelen teklifi keyifle kabul ettim. Bu müzede bulunmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünürken büyük bir ailenin en yeni üyesi olarak kendimi dışarıdan görmek çok ilginç bir deneyim olacak. Ölçüm çalışmaları süresince hem çok eğlendim, hem de bu denli detaylı ve titiz çalışmanın sonucunda çıkacak figürümü görmek için büyük bir heyecan duydum. ” dedi.

Haber

İlginizi Çekebilir