Salı, Temmuz 5, 2022

Kızı, Tom Petty’nin hayatını kaybettiği iddialarını yalanladı

Efsanevi rock müzisyeni Tom Petty’nin Kaliforniya’nın Malibu ilçesindeki evinde bilinci kapalı ve nefesi durmuş bir şekilde bulunarak Ucla Santa Monica Hastanesi’ne kaldırıldı. ABD’li haber sitesi TMZ’de yer alan habere göre kalp krizi geçiren 66 yaşındaki sanatçının tüm beyin fonksiyonları durdu ve ailesi yaşam destek ünitesinden ayrılması yönünde karar verdi.

Tom Petty & The Heartbreakers’ın menajeri Tony Dimitriades, aile adına yaptığı açıklamada, Tom Petty’nin “zamansız bir şekilde” hayatını kaybettiğini duyurdu.

KIZI KIMBERLY İSYAN ETTİ

Bu haber üzerine birçok ünlü isim taziye mesajı yayınlandı. Haber siteleri Petty’nin ölümünü son dakika olarak duyurdu. Petty’nin kızı Kimberly çıkan haberlerin ardından Instagram hesabından bir paylaşımda bulunarak babasının henüz ölmediğini söyledi ve son derece sert ifadelerde bu yalan haberleri yayanları kınadı. Bunun üzerine Petty’nin vefatıyla ilgili haberler geri çekildi.

VEDA GİBİ MESAJ

Petty, bir kaç gün önce Twitter hesabından, “Son 40 yıldır bizi destekleyen herkese teşekürler, siz olmadan biz olmazdık” paylaşımında bulunmuştu.

Petty, geçen aralık ayında Rolling Stone dergisine verdiği röportajda ise tamamladığı turnesinin “son büyük turnesi” olacağına inandığını söylemişti.

TOM PETTY KİMDİR?

20 Ekim 1950 tarihinde doğan Tom Petty, solisti olduğu “Tom Petty and the Heartbreakers” isimli müzik grubuyla 70’li ve 80’li yıllara damgasını vurdu.

“American Girl”, “Free Fallin”, “Breakdown”, “Listen to Her Heart” gibi şarkıları seslendiren Petty aynı zamanda, söz yazarı, besteci ve müzik yapımcısıydı.

Petty son sahne performansını 25 Eylül Pazartesi günü vermişti. CBS’in haberine göre peşpeşe verilen 3 kapalı gişe konserin sonuncusu olan bu etkinlik, aynı zamanda The Heartbreakers grubunun 40. kuruluş yılı turnesinin de son konseriydi.

Tom Petty ve grubu bu konsere dek 24 eyalette , 53 konser verdi. Petty’nin en bilinen çalışmalarından biri 1989 yılında yayınlanan Full Moon Fever albümündeki “Free Fallin” şarkısıydı.

Tom Petty 2002 yılında Rock and Roll Hall of Fame (Şöhretler Kulübü) resmi üyesi olmuştu.

Haber

İlginizi Çekebilir