Meryem Uzerli: Para karşılığı Dubaili şeyhle…

Uzerli, Para karşılığı Dubaili şeyhle akşam yemeğine gittiğini ifade etti.

Geçtiğimiz sezon Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol alan ve şu sıralar Göze karakterine hayat verdiği Cingöz Recai filminin heyecanını yaşayan Meryem Uzerli Hürriyet’e konuştu. Dubai’de ticarete atılan 34 yaşındaki Uzerli, “Bir şeyh, bir oyuncuyla yemek yemek istiyor. Ve bunun için çok para teklif ediyor” sözleri üzerine gelen “Hiç öyle bir teklif geldi mi?” sorusuna “Geldi. Üstelik gittim de..” yanıtını verdi.

Dubai’de bir kozmetik markası çıkardın. Türkiye’de de satışa başlayacak mısın?

– Türkiye’de 2 sene önce online olarak satıldı. Biz her ülke için ‘limited edition’ (sınırlı sayıda) paket yaptık. Türkiye’dekiler bitti. Diğer ülkelerde şu anda limited edition satışları devam ediyor. Onlar da bitince belki parfüm yaparız. Ya da başka bir şey.

Dubai’den mi Türkiye’den mi daha çok para kazanıyorsun? Oraya festivallere gidince filan para alıyor musun?

– Tabii ki Türkiye’den. Çünkü Dubai’de oyuncu olarak çalışmıyorum. Festivallere gidince para almıyorum. O dünya hayal ettiğin gibi değil. Orada şöyle şeyler oluyor; diyelim ki bir şeyh, bir oyuncuyla yemek yemek istiyor. Ve bunun için çok para teklif ediyor. Ona katılırsan para kazanabiliyorsun. Ama hiç tanımadığım bir insanla yemeğe çıkmak bana garip geliyor.

Hiç öyle bir teklif geldi mi?

– Geldi. Üstelik gittim de…

Bir şeyhle para karşılığı yemek yedin…

– Evet, bir kere gittim ama oradan aldığım parayı bağışladım. Çünkü o bir iş değildi, çalışmadım ve sadece bir akşam yemeği yedim. Terleyerek para kazanmadım ki. Bence çok saçma.

Bir daha gider misin?

– Sanmıyorum ama gidersem de yine bu parayı kendim için kullanmam. Sosyal sorumluluk projelerine aktarırım. Ben ancak çalışıp kazandığım bir parayı kullanırım. Etik prensiplerim var. Hassas bir insanım.

Fotoğraflarının altına kötü yorumlar yapıldığında ne yapıyorsun?

Sosyal medyada her şeyi paylaşmıyorum. Kötü yorumları da okumuyorum. Bir karar aldım ve Instagram sayfam herkese açık oldu. Beni takip etmek isteyen insanlar iyi ya da kötü istedikleri yorumu yapsınlar. Ben açık fikirli bir insanım. Kararlarımı ve attığım adımları herkesin doğru bulması gerekmiyor. Mükemmel bir insan değilim. Sadece bir insanım. Hatalarım da vardır, doğrularım da. Kime göre hata, kime göre doğru mesela? Kapalı da olabilirdi Instagram sayfam. Mesela Facebook sayfam kapalı. Sadece arkadaşlarım ekli. Orada bambaşka şeyler paylaşıyorum.

“Cingöz Recai” filminde Kenan İmirzalıoğlu ile uyumunuz nasıldı?

– İyiydi. Kenan’la daha önce çalışmamıştık. Bir okuma provası yaptık. Ben daha önce çalışmadığım insanlarla ilk kez okuma provasına geldiğimde genelde karşı tarafı izlerim. Kenan’ı izledim. Ama o kadar poker face’ti (duygularını ifade etmeyen yüz) ki anlayamadım. Hayatımda ilk kez böyle oldum. Nasıl olacak bilmiyordum. İlk set gününde gördüm ki hem iyi, hem eğlenceli, hem yardımsever hem de çok centilmen bir partner. Umarım bir başka projede yine birlikte çalışırız.

Filmin gişesiyle ilgili iyi ya da kötü bir beklentin var mı?

– Açıkçası yok. Yapımcı Hayri (Aslan) beye “Yapımcımız olarak sizin için dua ediyorum” dedim. Ben yapımcı değilim. Olsaydım da bu işi yapamazdım. Uyanıyorsun, gişe rakamlarına ya da reytinglere bakıyorsun. Ben oyuncu olarak çok rahatım. Bir şey kaybetmiyorum.

Filmin senaryosunda en çok neyi beğendin?

– Oynadığım karakteri çok beğendim. Bugüne kadar hiç böyle bir karakter karşıma gelmedi.

Senaryo sana geldiğinde Kenan’ın oynayacağı belli miydi? Bu, kararında etkili oldu mu?

– Belliydi. Kenan gibi büyük bir aktörle birlikte oynamak tabii ki güzel. Ama karakter bana uygun olmasaydı, projenin içinde Kenan da olsa nasıl evet diyebilirdim ki…

“Cingöz Recai” geçen hafta vizyona girdi… Kitabını okumuş muydun? Ya da eski filmi izleme şansın oldu mu?

– Kitabını okumadım. Etkilenmek istemediğim için de eski filmi izlemedim. Yönetmenimiz Onur Ünlü’ye de bu konuda danıştım. “Oyuncu olarak izlememeyi ve okumamayı tercih ederim. Ama sen istersen okur ve izlerim” dedim. Onur da bana “Çok doğru yapıyorsun, ben zaten sana izin vermezdim” dedi. “Cingöz Recai” çok güzel bir hikaye. Büyükler için heyecanlı bir masal gibi. Görüntüler, kostümler, hepsi çok masalsı.

Canlandırdığın Göze karakteri nasıl?

– Karakterim çok güzel. Bugüne kadar oynadığım en feminen karakter diyebilirim. Kadınlığı yumuşak bir şekilde kullanmak istiyor. Bugüne kadar oynadığım diğer karakterler hep daha sertti.

Bu daha seksi o zaman…

– Seksi ne demek bir bilsem… Bilmiyorum. Bazı insanlar mini eteği seksi buluyor, bazıları bakışları.

Senin için seksi olan ne?

– Seksi benim için bir atmosfer mesela. Bacakla ya da başka bir yerle alakalı değil.

Haber

İlginizi Çekebilir