Perşembe, Temmuz 7, 2022

Kalben’e 1 milyon dolarlık dava

Kalben, mayıs ayında menajerliğini yapan Engin Akıncı ile sözleşmesini feshetti. Bunun üzerine menajer Kalben’e tazminat davası açtı. Şarkıcının ağabeyi “Kalben bu sıkıntı nedeniyle artık müziği bırakma noktasına geldi” dedi. Bu haberler üzerine Kalben’in “Müzikle kalın” açıklaması hayranlarını mutlu etti.
“Haydi Söyle” adlı şarkıya getirdiği benzersiz yorumla adını duyuran şarkıcı Kalben, 2015 yılında Zoom menajerlik şirketinin sahibi Engin Akıncı ile sözleşme imzaladı. Sahne, konser ve reklam gelirlerinin yüzde 50’sini menajer Akıncı’nın alması koşuluyla imzalanan sözleşmeyi sanatçı, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında feshetti. Bunun üzerine Engin Akıncı, şarkıcıya 1 milyon dolar (4 milyon lira) cezai şartı öne sürerek dava açtı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın görülen duruşmasına Engin Akıncı avukatlarıyla gelirken, Kalben’i avukatı Ahu Ülgen temsil etti. Duruşmada tarafların tanıkları dinlendi.

Bilkent Üniversitesi mezunu Kalben Sağdıç (32), şarkıları dijital müzik piyasasında en çok indirilen şarkıcılar arasında.

Bilkent Üniversitesi mezunu Kalben Sağdıç (32), şarkıları dijital müzik piyasasında en çok indirilen şarkıcılar arasında.
Habertürk’ten Hayati Arıgan’ın haberine göre; Kalben’in ağabeyi Murat Sağdıç, kardeşinin çalışmasına rağmen kendilerinden para istediğini, mutsuz olduğunu ve bu davalar nedeniyle artık müziği bırakma noktasına geldiğini belirtti.

“ÇOK ÇALIŞIP AZ KAZANIYOR”

Sağdıç şunları söyledi: “1 yıl öncesi döneminden bizden para talebi olmuştu ve o sıralar Kalben mutsuzdu. Bizler ailesi olarak bu durumu sorgulamak istedik. Bizlere herkesten çok çalıştığını ve herkesten az kazandığını, bunun ise adil olmadığını söyledi. Kalben yaptığı araştırmalara da küçük yüzdelerle çalışırken kendisinin büyük bir yüzde alınmasını sorguladı. Kalben mutsuzdu ve müziği bırakma noktasına gelmişti ben Kalben’in kazancını bilmiyorum ancak normalde yüzde 10 ve 15 menajerlik payı kesilirken benden yüzde 50 kesiyorlar diye Kalben bana sızlandı.”

Ara kararını açıklayan mahkeme, dosyada eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Haber

İlginizi Çekebilir