Pazar, Mayıs 22, 2022

Çağla Şıkel hakareti affetmedi

Çağla Şıkel avukatı Büçkün Atik aracılığıyla savcılığa verdiği dilekçesinde; yaz tatilini çocuklarıyla geçirdiği sırada mayolu olarak çekilen fotoğraflarının haber olduğunu belirterek, söz konusu fotoğrafının altına Instagram’da çok sayıda olumlu olumsuz eleştiri yapıldığını anlattı.  Ersin K., Süreyya K., Handan L., Döndü E., Işık K., Mahsun Z., Tülay A., Senem E., Havva K., Cemile A., Hamide Y. ve Selda S. adlı Instagram kullanıcılarının hakaret, küfür ve tehdit içerikli yorumlar yazdıklarını kaydetti.

“Karaakrep111″ rumuzuyla yorum yapan Ersin K.’nın kendisine hukuki süreç başlatılacağı yönünde ihtarda bulunulmasının ardından,” Ülkemizde hiç kimsenin yüce dinimizden üstün olamayacağı” cümlesiyle sonlanan mesajlar yazmaya devam ettiğini kaydeden Çağla Şıkel dilekçesinde, “Adli merciler, işlenen suçların dinimiz kullanılarak ört bas edilmeye çalışılmasına izin vermemelidir. Bu durum oldukça tehlikeli durumlara sebep olabilir. Yasada suç olan hareket suçtur. Ve cezası da adli merci tarafından verilmelidir” dedi.

Şıkel, “Sureyyauymurkaradag” rumuzlu Instagram kullanıcısı Süreyya K.’nın da aynı yöndeki ihtar üzerine kendisini bir belediye başkanının adıyla tehdit ettiğini öne sürdü.

Hakaret içeren yorumların çocuklarıyla olan fotoğrafların altına yazıldığını ifade eden Çağla Şıkel, “Yeni nesil çocuklar, sosyal medya hesaplarını çok kolay kullanabiliyor. Anneleri hakkında yapılan çirkin yorum, hakaret ve küfürler çocuklarımın psikolojisini son derece kötü etkiledi” dedi.

Şıkel, İstanbul Bilişim Suçlar Savcılığı’na verdiği dilekçesinde  yer alan 12 ismin cezalandırılmasını istedi. Savcılık soruşturma başlattı.

Haber

İlginizi Çekebilir