Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Türk dizileri rüzgarı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Bu yıl 46’ncısı düzenlenen ve televizyonculuk sektöründe en prestijli ödüllerden biri kabul edilen Uluslararası Emmy Ödülleri’nde finale kalan Türk yapımları ve oyuncular, gecede ödül alamasa da kırmızı halıda hem yabancı basından hem de katılımcılardan büyük ilgi topladı.

Bu yıl 46’ncısı düzenlenen ve televizyonculuk sektöründe en prestijli ödüllerden biri kabul edilen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’taki Midtown Hilton Otel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Finale kalan Türk yapımları ve oyuncular, gecede ödül alamasa da kırmızı halıda hem yabancı basından hem de katılımcılardan büyük ilgi topladı.

“Söz” dizisindeki performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde aday gösterilen Tolga Sarıtaş, “Emmy International çok prestijli bir ödül. Burada özellikle Türkiye’yi temsil etmek, burada olmak çok güzel bir duygu.” dedi.

Ödül töreninde birçok kişiyle tanışma imkanı bulduğu belirten Sarıtaş, bu organizasyonun kendisi için çok güzel bir deneyim olduğunu vurguladı.

ABD’de genel olarak güzel tepkiler aldığını dile getiren Sarıtaş, “Özellikle buraya gelince anladım ki Türk dizilerine çok büyük bir ilgi var. Bu beni çok sevindirdi. Ortada büyük bir başarı var Türk dizi sektörü olarak ve bu başarının bir parçası olmak çok güzel bir duygu. Ben de bunu temsil etmek üzere buradayım.” görüşünü paylaştı.

Rol aldığı “Cesur ve Güzel” dizisi “En İyi Dizi” kategorisinde finale kalan Tuba Büyüküstün de yaptığı açıklamada, daha önce de bu ödüle “En İyi Kadın Oyuncu” dalında aday gösterildiğini, bunun ikinci deneyimi olduğunu belirtti.

Büyüküstün, “Burada olmak her zaman çok keyifli. Emmy International ailesi diyorum ben artık. Gerçekten çok sıcaklar, çok misafirperverler. Sadece burada olmak yeterli. Biraz önce ‘Ödülü alacak mısınız, ne hissediyorsunuz?’ diye bir soru geldi. Burada olunca şuna inanıyorsun ki önemli olan burada olmak.” diye konuştu.

Kendisini içeride büyük bir kalabalığın beklediğini anlatan Büyüküstün, “Bu muhteşem. Ne diyebilirim ki?” ifadelerini kullandı.

Ayrıca gecede “En İyi Dizi” kategorisinde yarışan “İstanbullu Gelin” dizisini ise yapımcı Onur Güvenatam (solda) ve Global Agency CEO’su İzzet Pinto temsil etti.

Emmy Ödülleri gecesinde Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesi olan La Casa De Papel en iyi dizi seçildi.

En iyi drama dizisi ödülü İspanyol yapımı La Casa De Papel’in oldu.

 

En iyi pembe dizi kategorisinde Portekiz yapımı Ouro Verde ödüle layık görüldü.

BBC Arabic yapımı olan Goodbye Aleppo, en iyi belgesel seçildi.

En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Danimarkalı oyuncu Lars Mikkelsen oldu.

En iyi kadın oyuncu ödülünü Alman Aktris Anna Schudt kazandı.

En iyi komedi dizisi kategorisinde İsrail yapımı Nevsu Emmy ödülünü kazanan yapım oldu.

ABD’de yayınlanan ve dili İngilizce olmayan en iyi program El Vato’nun 2. sezonu seçildi.

Senaryosuz eğlence programı ödülü Did You Get The Message’ın oldu.

Una Historia Necesaria, en iyi kısa dizi seçildi.

En iyi TV film ya da mini dizi dalında Man in an Orange Shirt ödü aldı.

Ödül törenine in iyi erkek oyuncu dalında aday gösterilen Tolga Sarıtaş ile Tuba Büyüküstün de katıldı.

Söz dizisindeki performansıyla ‘en iyi erkek oyuncu’ dalında aday gösterilen Tolga Sarıtaş ödül töreni öncesinde kırmızı halıda gazetecilere poz verdi.

Emmy ödüllerinde ‘en iyi dizi’ kategorisinde finalde yarışan Cesur Ve Güzel’in oyuncularından Tuba Büyüküstün de törende yerini aldı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir