Salı, Temmuz 5, 2022

20. yüzyılın en çok dinlenen şarkısı

Rami Malek’in başrolde yer aldığı biyografik filmin de etkisiyle Bohemian Rhapsody, dünya çapında 20’nci yüzyılın en çok dinlenen şarkısı oldu.

Queen grubunun, içinde hem operatik bölümler hem de Scaramouche ve Galileo hakkında sözler içeren altı dakikalık şarkısı Bohemian Rhapsody, 20’nci yüzyılın en çok dinlenen şarkısı oldu.

 

Universal Music Group’un açıklamasına göre, Kasım ayında vizyona giren biyografik film Bohemian Rhapsody’nin de etkisiyle 1975 yapımı şarkı ve klibi, dünya çapında 1,6 milyar kez dinlendi ve izlendi.

Universal; müzik indirme platformları Spotify, Apple Music ve Deezer ile birlikte YouTube’daki dinlenmeleri de dikkate alarak Bohemian Rhapsody’nin 20. yüzyılın en popüler şarkısı olduğunu belirledi.

Şarkı, Nirvana’nın Smells Like Teen Spirit’i ile Guns N’ Roses’ın Sweet Child O’Mine’ını da geçerek tüm zamanların en çok dinlenen klasik rock şarkısı oldu.

Rami Malek’in Queen grubu solisti, efsane şarkıcı Freddie Mercury’yi canlandırdığı Bohemian Rhapsody filmi, İngiliz rock grubunu yeni nesle tanıttı.

Film, vizyona girmesinden beş hafta sonra, 600 milyon dolarla tüm zamanların en yüksek müzikal biyografi hasılatını elde etti.

Eleştirmenler ve seyirci tarafından beğenilen filmin başrol oyuncusu Rami Malek, filmdeki performansıyla geçen hafta Altın Küre’ye aday gösterildi.

 

Haber

İlginizi Çekebilir