Dünyanın en pahalı düğünü

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Isha Ambani ve Anand Piramal evleniyor

Hindistan’ın en zengini olan Mukesh Ambani’nin 27 yaşındaki kızı Isha Ambani ile ülkenin bir başka milyarderinin 33 yaşındaki oğlu Anand Piramal’ın düğünü yıldızlar geçidine dönüştü. Birçok Bollywood yıldızının da katıldığı gecede ABD’li pop kraliçesi Beyonce sahne aldı. Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın da ve dünyanın en pahalısı olduğu konuşulan düğüne davetliler 100 uçakla taşındı.

Hindistan’ın en zengin kişisi Mukesh Ambani’nin kızı Isha Ambani ile başka bir milyarderin oğlu Anand Piramal’ın düğününe aralarında eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın da bulunduğu çok sayıda ünlü kişi ve Bollywood yıldızı katıldı. Davetliler düğüne 100 uçakla taşındı.

Davetliler arasında Amerikan medya kuruluşu Huffington Post’un sahibi Arianna Huffington, dünyanın en zengin iş adamlarından Lakshmi Mittal ve ünlü kriketçi Sachin Tendulkar da vardı.

Ambani Ailesiyle 18 yıldır yakın olan Hillary Clinton da düğünün özel konukları arasındaydı.

Konukların düğün programını rahat takip edebilmeleri için özel bir akıllı telefon uygulaması geliştirildi. Sadece ön kutlamalar için konser fiyatı en yüksük sanatçılardan Beyonce sahne aldı.

Beyonce düğün konserinde Hint geleneklerini yansıtan 3 özel kostüm giydi.

Beyonce’nin sahneye çıkmak için kaç para aldığı açıklanmadı.

Petro-kimya milyarderi Ambani’nin kızının cumartesi günü Udaipur’daki Kent Sarayı’nda başlayan düğünü, çarşamba gecesi ülkenin finans merkezi Mumbai’deki törenle son bulacak.

Forbes Dergisi’ne göre Mukesh Ambani, 47 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 19’uncu kişisi. Damadın ailesinin servetinin ise 5.4 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Ambani ailesi, Mumbai’de dünyanın en pahalı evinde oturuyor. Antilia adlı 27 katlı evin değerinin 1 milyar dolardan fazla olduğu belirtiliyor. Evin farklı katlarında bahçeleri ve üç helikopter pisti bulunuyor.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir