Leaving Neverland belgeseli Michael Jackson hayranlarını kızdırdı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Sundance Film Festivali’nde ilk kez görücüye çıkan Leaving Neverland belgeselinde Michael Jackson’ın iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası tartışma yarattı. Efsane sanatçının ailesi ve hayranları belgesele tepki gösterdi.

Sundance Film Festivali’nde ilk kez gösterilen Leaving Neverland, henüz çocuk yaştayken Michael Jackson’ın cinsel istismarına uğradığı iddia edilen James Safechuck ve Wade Robson’ın hikayesini anlatıyor.

Şimdiden çok konuşulan belgeselde, Jackson’ın yıllar içinde çok sayıda çocuğa cinsel istismarda bulunduğu öne sürülüyor.

Indiewire yazarı David Ehrlich, belgeseli izledikten sonra kaleme aldığı yazıda “Leaving Neverland, Jackson’ın çocukları istismar ettiğini kanıtlıyor” diyerek Jackson’ı net bir dille suçlamaktan kaçınmadı.

Daha önce de pedofili konusunda belgesellere imza atan Dan Reed’in yönetmenliğini üstlendiği Leaving Neverland’de James Safechuck ve Wade Robson, henüz çocuk yaştayken Jackson’ın kendilerini istismar ettiklerini iddia ediyor.

Jackson henüz hayattayken de benzer suçlamalarla karşılaşmış, fakat bu suçlamaları kesin bir dille reddederek asla bir çocuğu incitmeyeceğini söylemişti.

Sundance Film Festivali’ndeki prömiyerini yapan Leaving Neverland, bu yıl HBO tarafından yayınlanacak.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir