Çarşamba, Temmuz 6, 2022

Michael Jackson Belgeseline Türkiye’den tepki geldi

Michael Jackson’ın cinsel istismarına uğradığını iddia eden James Safechuck ve Wade Robson’ın yaşananları anlattığı Leaving Neverland belgeselinin ilk fragmanı gün yüzüne çıktı.

Dan Reed’in yönetmenliğini üstlendiği Leaving Neverland’de James Safechuck ve Wade Robson, henüz çocuk yaştayken Jackson’ın kendilerini nasıl istismar ettiğini ve cinsel tacizde bulunduğunu en rahatsız edici detaylarına kadar anlatıyor. Pop ikonu Michael Jackson hayattayken de benzer suçlamalarla karşılaşmış, fakat bu suçlamaları kesin bir dille reddederek asla bir çocuğu incitmeyeceğini söylemişti. Michael Jackson’ın hayranları sosyal medya üzerinden efsane popçuyu savunup iddiaların hepsinin yalan olduğunu söylerken, Jackson’ın ailesi iddiaların gerçeği yansıtmadığını söylüyor. Michaek Jackson, 2005 yılında 14 ayrı suçlamayla hakim karşısına çıkmış ancak hepsinden beraat etmişti.

Bu çok tartışılan belgesel türkiye’den de tepki geldi; Türkiye Michael Jackson Hayranları Topluluğu Number1’a ulaşarak tepkilerini dile getirdi.

Türkiye Michael Jackson Hayranları Topluluğu’nun açıklaması şu şekilde;

Öncelikle Bize bu Konu Hakkında Açıklama Yapma Şansı Veren Ve Tepkimizi Dİle Getirme Fırsatı Veren Sevgili DJ MERT HAKAN’ a Ve Gençliğin Kanalı NUMBER ONE TV ve FM e Sonsuz Teşekkür Ediyoruz
Bizce dünyada en değerli, en büyük ve en özel şey; kalplere ve sonsuzluğa hitap edebilmektir.
Michael’ın bize öğrettiği sadece beş harftir; S-E-V-G-İ…
Müziği, başarıları, felsefesi, hayalleri ve ilham-ı ile dünyaya, milyonlara ve yediden yetmişe herkese dokunabilen; somut olarak dünya müzik tarihinde veya soyut olarak yarattığı toplumsal akımlar da, sonsuza dek iz bırakan bir insan olarak Michael Jackson’ı anmaktan Dünya ve Türk biz hayranları asla vazgeçmeyeceğiz.
Çocuksu masumiyeti ve dünyayı kucaklayan ruhu, hala ilk gün ki gibi canlı… Şarkı sözlerinde, konserlerinde ve ağzından çıkan her kelimede, aldığı her nefese ve verdiği her nefese minnettarız.
Hiç bir spekülasyon ve hiç kimse hangi amaçlar doğrultusunda neden ve ne yapıyorsa yapsın; bu gerçeklere, minnettarlığımıza ve onun makamına engel olamayacak.Tüm zamanların en büyük müzik insanı olduğu gerçeğini değiştiremeyecek.
Evet sarsabilirler bizi,belki birazda yorarlar fakat asla yıkamazlar; “ Sevgi yıkılmaz”… Tıpkı onun dediği gibi; “Dünyada sevgiden daha üstün bir güç yoktur, varsa da dünyada değildir”.
Günümüz insanları okuyorlar ve araraştırıyorlar, artık daha eğitimli ve bilgililer. Her şeyden önemlisi insanlar artık sorguluyorlar.
Farklı iddialara sahip taraflar var.  1993 de başlayan, 13 haziran 2005 yılına yani konu ile ilgili son davaya kadar, davadan sonraki 2009 Mj’nin ölümüne ve ölümünden 2018 yılına kadar, michael jackson’a yönelik gündeme gelen tüm taciz ve istismar iddialarına onun yanında olup ona destek verenler
Kendileri kendi avukatları, ailesi ve terapisti kesinlikle herhangi bir istismar olgusuna ihtimal vermeyip, hepsinin Michael Jackson’ı karalama kampanyası, para koparma kampanyası olduğunu söyleyip,
sonuna kadar Michael Jackson’ı desteklediklerini, arkasında olduklarını, onun asla böyle bir insan olmadığını söylediği kanıtlar mevcuttur.
Ayrıca Mj’nin ölümünden sonra yine sistem içersindeki fırsatçıların, onun başarısını kabul edemeyenlerin; onu en büyük zaafından, Michael’ın kendisinin de sürekli dile getirdiği kayıp çocukluğundan, çocuksu masumluğundan faydalanıldığını her kaynaktan,her şekilde dile getirmektedir. Konu ile ilgili bütün görüntüler, kanıtlar detaylar, asıl doğruların ne olduğunu açıklayan; Michael Jackson’ın avukatlarının ve taraflarının yapmış olduğu { Michael Jackson And Wade Rabson Real Story } belgeselinde anlatılmaktadır.
Ayrıca 13 Haziran 2005 Yılındaki son dava sürecini yürüten, Kaliforniya Eyaleti Yüksek Mahkemesi Santa Barbara Bölgesi Santa Maria Dairesi’nin yürüttüğü davada, davalı Michael joe Jackson’un kendisine yöneltilen, 10 ayrı iddiadan suçsuz bulunduğunu ve dosyanın kapandığını tüm dünyaya lanse etmiştir.
Süreç boyunca Mj ye psikolojik olarak en büyük destek verenin, yine Wade Rabson’ın, kendisi ve ailesi olduğunu ;her iki taraf da karşılıklı olarak dile getirmektedir, 2005 yılında. Fakat bugün Dünya’nın her yerindeki hayranlarının tepkisini almasının nedeni; Wade Rabson’nın ekibi İle yapmış oldugu,
LEAVING NEVERLAND adını taşıyan rahatsız edici ve kabul edilemeyecek; ağır ve mantık dışı iddiaların bulunduğu belgeseldir.
O masum sevgi dolu, hayal dolu kahkahaları, çocuk cıvıltıları ile dolup taşan Neverland Çiftliği’nin ve bu ruhun mimarı, Mıchael Jackson’un da adının kirletildiğini düşünüyoruz. Tamamen öznel olan, mantığa sığmayan yorumları en ufak kanıt şahit olmadan sunan Robson,
20 küsür yıldır kendi ifadeleri mahkemeye sundukları ve mahkemenin araştırmaları, çalışmaları ve kanıtları ile kendi ailesinin de ifadeleri ile çelişen maddi amaç güden Robson, ne oldu da bugün böylesine gülünç ve bir o kadar iğrenç bir iddia ile gündeme gelmek istedi ?
Bilinmez tabi ama herkesin bildiği bir gerçektir ki, Michael Jackson’ın adının geçtiği her an her şey para demektir.

Biz Türk hayranları da tıpkı dünyanın her yerinde ki diğer hayranları gibi,
bu belgeseli yayımlayan ve yayımlayacak olan tüm medya ve medya unsurlarını kınıyoruz ve sonuna kadar tepkiliyiz. Herkes tarafından bilinen bir gerçektir ki bu vb. medya yayın organları, karmaşa ve spekülasyonlardan besleniyor.
Bütün bu tepkilerin içinde en çok sesimizi duyurmak istediğimiz kısım, her şeyden önce bir insanın ne kadar yükseğe çıkarsa çıksın bir nesne konumuna konmaması gerektiğidir çünkü, bunu yaptığımızda daha sert eleştirilerde bulunabiliyoruz. Tüm İnsanların ve bu iddiaları yayımlayanların unutmamalarını istediğimiz bir gerçek var; suçlamaların yöneltildiği kişinin bir baba olduğu , çocukları olduğu, annesi olduğu, kardeşleri olduğu ve onu seven ona değer veren insanların sonsuza dek olduğunu unutmamanız gerekir.

Birilerinin canını yakmak ve bunu bir çıkar haline getirenlere hizmet etmek ve yardım etmek canımızı yakıyor.
Üzülüyoruz, onun sadece müziği, sevgisi, dünyaya verdiği ilham ve bıraktığı iz ile miras ile anılmasını istiyoruz.Ağır bedeller ödedi, hak etmediği psikolojik şiddet ve ötekileştirmeye maruz kaldı…
Michael Jackson’un adından birilerinin bu vb. spekülasyonlar ile para kazanmasına ve onun bu fırsatçılık kampanyası ile çiğnenmesine izin vermeyeceğiz.

Türkiye Michael Jackson Hayranları Topluluğu
Şubat ,2019

Haber

İlginizi Çekebilir