Tarkan: Tehlike sınırları zamanı aştı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Tarkan, İstanbul Bienali’yle hazırladıkları video’yu Instagram’dan paylaştı. Bir açıklama yayınlayan Megastar mesajında, “Plastiğin yarattığı tehlike sınırları, kıtaları, denizleri ve içinde bulunduğumuz zamanı aştı” dedi.

Megastar Tarkan, İstanbul Bienali’yle hazırladıkları video’yu Instagram’dan yayınladı.

Görüntülerde, “7. Kıta Pasifik Okyanusu’nun ortasında bulunan atık yığınına verilen isim… 3.4 milyon km. genişliğine, 7 milyon ton ağırlığına ulaşmış durumda… İnsan eliyle yaratılmış bu devasa plastik atık kütlesi her geçen gün büyüyor” sözlerine yer verildi.

Küresel ölçekte yıllık 300 milyon ton plastiğin üretildiğinin altını çizen görüntü şöyle devam ediyor: “Bir plastiğin parçalanması doğada 400 yıldan fazla zaman alabiliyor. Bu gidişata dur demezsek, 2025 yılında, denizlerde her 3 ton balığa karşılık 1 ton plastik atık olacak.”

Tarkan ise gönderinin altına şu mesajı yazdı:“Plastiğin yarattığı tehlike sınırları, kıtaları, denizleri ve içinde bulunduğumuz zamanı aştı. Bizim bir anlık konforumuz tüm canlıların geleceğini tehlikeye sokuyor.”

“Dur diyelim artık buna! Hayatımızdan eksilttiğimiz her bir plastik atık, yeryüzü için fazladan bir nefes demek. Bunu birlikte başarabiliriz. Tüm kalbimle inanıyorum”

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir