Will.i.am’dan ırkçılık suçlaması

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

The Black Eyed Peas grubunun kurucusu Amerikalı müzisyen Will.i.am, Avustralya’nın en büyük havayolu şirketi Qantas’ta çalışan bir uçuş görevlisinin ‘ırkçılık yaptığı’ gerekçesiyle suçladı.

Sosyal medyadan paylaştığı mesajda Will.i.am, uçuş sırasında dizüstü bilgisayarını kaldırılması anonsunu duymadığı için görevlinin saldırgan davranmaya başladığını söyledi.

Qantas yazılı açıklamasında iddiaları reddetti. Havayolu şirketi sözcüsü “Will.i.am ses kesen kulaklık kullandığı ve mürettebatın talimatlarını duymadığı için bir yanlış anlama olmuş. Will.i.am olayını takip etmeye devam edeceğiz, kendisine turnesinin devamında şans dileriz” dedi.

Amerikalı müzisyen, Twitter’daki 12.8 milyon takipçisine şu satırları yazdı: “Ben ve grubum aşırı saldırgan uçuş görevlisi tarafından böyle kötü bir muameleye kaldığımız için üzgünüm. Uçuş görevlisinin ırkçı olduğuna inanmak istemiyorum. Ama öfkesi açıkça beyaz olmayanlara yönelikti.”

Brisbane’dan havalanan uçak Sydney’e indiğinde de Amerikalı müzisyen beş polis tarafından karşılandığını yazdı: “İndiğimde 5 polis tarafından karşılandım… neden? Uçuş görevlisi söylediğinde dizüstü bilgisayarımı kaldırdım. Neden beni tehdit görüp polise haber veriyor? Ben neyi yanlış yaptım? Kontrolden çıkmamıştım, kibar davrandım ve dediğini yaptım.”

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir