Apple Music Awards’ta Billie Eilish Damgası

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Apple tarihinde bir ilke imza atıyor ve 2019’u kapatırken bizleri Apple Music Awards ile buluşturuyor. Yılın sanatçısı ödülünü Billie Eilish kazanıyor.

Apple’ın 2019’u kapatırken favori uygulama ve oyunları açıklamasına hayli alışkınız ancak bu yıl farklı olarak bir de bizlerle Apple Music Awards buluşuyor ve iPhone üreticisi müzik endüstrisi için yeni bir ödülü hayata geçiriyor. Bu yıl ilki düzenlenen ödül töreninde ödül alan sanatçılar ise firmanın çevrim içi müzik servisinin global editör takımı tarafından belirleniyor. Yılın Albümü ve Yılın Şarkısı gibi dallardaki ödüller ise Music uygulamasında şarkı ve albümüm ne kadar dinlendiğine göre belirlenmiş.

 

Apple Music Awards Yılın Sanatçısı ödülü Billie Eilish’in Apple’ın Yılın Sanatçısı ödülünü alan isim şaşırtıcı olmayacak şekilde Billie Eilish oluyor. Şarkıcı 2019’a damga vuran isimler arasında yer alıyor. Nitekim Eilish’in “When we fall asleep, where do we go?” albümü de Apple Music’te en çok dinlenen albüm olmayı başarmış. Bu yüzden Yılın Albümü ödülü de ona gidiyor. Billie Eilish aynı zamanda kardeşi Finneas ile beraber Yılın Söz Yazarı ödülünü de alarak, töreni 3 ödülle kapatıyor.

Yılın Çığır Açan Sanatçısı ödülü Lizzo‘nun olurken; Yılın Şarkısı ödülü yine 2019’da adından sıklıkla bahsettiren Lil Nas X’in Old Town Road şarkısına gidiyor. iPhone üreticisi ilk kez düzenlediği bu ödülleri bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. Türkiye saati ile 5 Aralık’ta sabaha karşı 05:00’da canlı yayınlanacak olan etkinlikte Billie Eilish, Steve Jobs Theater’da canlı performansıyla izleyicilerle buluşacak. Etkinliğin internet üzerinden canlı yayınlanacağını da kaydedelim.

 

Ve kazananlar…
Yılın Sanatçısı: Billie Eilish

Yılın Şarkısı: Lil Nas X’ten “Old Town Road”

Yılın Atılım Sanatçısı: Lizzo

Eşsiz Elmalı Bir Ödül
Apple, müzik yaratmanın ayrılmaz işçiliğini kutlamak için bir dizi ödül tasarladı. Her ödül, Apple’ın cilalı bir cam levha ile işlenmiş ve anotlanmış bir alüminyum gövde arasında asılı olan özel silikon gofret içeriyor. Gofretler nanometre seviyeli düzlüklere sahip 12 inçlik mükemmel bir silikon disk olarak başlar. Bakır tabakalar milyarlarca transistör arasında bağlantı oluşturmak için ultraviyole litografi ile biriktirilir ve düzenlenir. Bu çok aylı sürecin sonucu, yüzlerce ayrı yongaya ayrılmadan önce çarpıcı ve ayırt edici. Sembolik bir jestle, dünya müziğini parmaklarınızın ucuna getiren cihazlara güç veren aynı çipler Apple Music Awards’ın tam merkezinde duruyor.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir