NY Times, Gaye Su Akyol’u yazdı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Türk rock müziğinin en büyük umudu

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times, şarkıcı Gaye Su Akyol’u yazdı. Haberde Akyol’un Türk rock müziğinin en büyük umudu haline geldiği ifadeleri kullanıldı.

New York Times, muhabirlerinden Alex Marshall’ın hazırladığı haberde 1970’lerde ülkede popüler olan bir müzik türünü hayata döndüren Gaye Su Akyol’un ününün Türkiye ile sınırlı olmadığını, Türk usulü saykodelik rock yapan şarkıcının yabancı ülkelerde de ünlendiği ifadesine yer verildi.

BBC 6’daki radyo programında Akyol’un şarkılarına yer veren ünlü ABD’li şarkıcı Iggy Pop, NYT’ye yolladığı e-postada, “O, bugün Batı’da tükettiğimiz popüler müzikten çok daha müzikal ve tatmin edici” yazdı.

Akyol, gazeteye verdiği röportajda, “İnsanlar umutsuzca bir şey bulmaya çalışıyordu ve benim buna cevabım Türkçe saykodelik müzik oldu” dedi.

Bu müziğin kendi felsefesi ve matematiği olduğunu ifade eden Akyol, bu tür müziğin başka bir kültür tarafından taklit edilemeyeceğini ifade etti. 34 yaşındaki şarkıcı, o yaşlarda özellikle Barış Manço şarkılarını dinlemekten keyif aldığını da dile getirdi.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir