Kriz çıkaran fayton ve atları İstanbul Büyükşehir Belediyesi satın aldı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Adalar’daki krize dönen atlı fayton taşımacılığı İBB Meclisi’nin gündemine geldi. Adalar’da 277 adet tescilli fayton plakasının 300 bin TL bedelle, atların adedinin de 4 bin TL bedel ile İBB tarafından satın alınması teklifi oybirliği ile kabul edildi. Konuyu sürekli gündemde tutan Number1, ısrarlı yayınlarının sonuçlarını aldı

İBB Meclisi’nin 16 Ocak 2019 tarihli oturumunda aylardır tartışılan Adalar’daki atlı fayton taşımacılığı konusu gündeme maddeleri arasına girdi. İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün hazırladığı Adalar’da taşımacılıkta kullanılan at ve araçlarıyla birlikte tescilli fayton plakalarının satın alınmasına ilişkin teklif Hukuk-Plan ve Bütçe-Tarım, Orman, Hayvancılık ve Su Ürünleri komisyonları tarafından incelenerek rapor haline getirildi.

Raporda 20 Aralık Adalar’da taşımacılıkta kullanılan faytonlar nedeniyle her yıl ortalama 400 atın öldüğü ve atların 20-25 yıl olan ömrünün 2 yıla kadar düştüğü belirtildi.

20 Aralık 2019 tarihli İstanbul Valiliği Çevre Şehircilik İL Müdürlüğü Mahalli Çevre Kurulu toplantısında Adalar ilçesinde 2019 yılı sonbahar ruam taramasına tabi tutulan 1378 attan 81’inde ruam hastalığı çıktığı, insan ve hayvanlara bulaşma riski taşıması nedeniyle Adalar’da atların faytonlara koşulmasının 3 ay süreyle durdurulmasına karar verildiği hatırlatıldı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir