Selena Gomez bipolar bozukluk ile gündemde

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Ünlü şarkıcı Selena Gomez, karantina günlerinde sosyal medyada yaptığı canlı yayınla kendisine bipolar bozukluk teşhisi koyulduğunu açıkladı. Gomez, “Hem dehşete düştüm hem de rahatladım. Sonunda neden yıllardır depresyon ve anksiyete ile mücadele ettiğimi öğrendim” dedi.

Justin Bieber’la yaşadıkları bir dargın bir barışık ilişkiyle uzun süre gündemden düşmeyen ABD’li şarkıcı Selena Gomez, hayranlarını şaşırtan bir itirafta bulundu. Dünyayı kasıp kavuran corona virüsü salgını nedeniyle evinde kendini izole eden Gomez, sosyal medyada şarkıcı Miley Cyrus ile birlikte canlı yayın yaptı. Burada ruh sağlığıyla ilgili konulardan bahseden 27 yaşındaki Gomez, kendisine kısa süre önce bipolar teşhisi koyulduğunu söyledi.

Gomez hastalığını duyduğundaki duygularını, “Hem dehşete düştüm hem de rahatladım. Sonunda neden yıllardır depresyon ve anksiyete ile mücadele ettiğimi öğrendim” diye ifade etti.

BİPOLAR BOZUKLUĞU NEDİR?
İki uçlu duygudurum bozukluğu olarak da adlandırılan bipolar bozukluk, kişinin sürekli düzensiz depresyona, çöküşlere kısaca ani duygu değişim durumları yaşamasıdır. Tüm dünyada 50 kişiden birinde vardır. Bir dönem kişide çökkünlük, mutsuzluk, uyku, iştah değişikliği, hatta intihar düşüncesi yaratan, bir dönem ise neşe, özgüvende abartılı artış, aşırı hareketlilik, çok para harcama gibi davranışlara neden olan bipolar bozukluk atakları baharda artıyor. Bipolar bozukluk hastası olduğu kabul edilen Ressam Vincent Van Gogh’un doğum günü olan 30 Mart, Dünya Bipolar Günü olarak çeşitli etkinliklere sahne oluyor. Peki kişinin sosyal ve özel ilişkilerini olumsuz etkileyen bipolar bozuklukta hangi belirtiler uyarıcı olmalı ve kimler risk altında?

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir