İrem Derici:Alkış sesleri duyunca ağladım

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

İrem Derici yeni single’ı “Dudak Payı” ile Instagram üzerinden Number1 Türk Fm ile NR1 Türk Tv’den ortak yayında Kadir Çetin ile Evden eve programına konuk oldu. Derici, Samimi açıklamalar yaptı.

Konser vermeyi özledim, geçenlerde dayanamadım, herkes camda balkonda iken hoperlörü çıkardım balkona ve yeni şarkımı açtım, bir yandan da şarkıyı söylüyorum, şarkı bitti alkışlar duydum, bir sevindim bir sevindim anlatamam.Alkışları özlemişim, o kadar mutlu oldum ki, içeri girdim ağladım sevinçten.

Türkiye’de ve dünyada en zeki 10 kadından biri benim

Kerimcan ile iyi arkadaşsınız, geçenlerde magazinciler onu eleştirdi, sen ne diyeceksin?

Bazı sabah programları var sütten çıkmış ak kaşıkçılık oynuyor herkes Kerimcan’ı hedef gösteriyor.Bunlarla sonsuza kadar savaşırım çünkü Türkiye’de ve dünyada 10 zeki kadından biri benim.Kerimcan’ın paylaştığı sokağa çıkmayın videosunun tamamını izleyen herkes onun ne kadar haklı olduğunu anlar.Kerimcan’da ben de aşırı hareketler yapan dobra konuşan insanlarız bizi böyle kabul edeceksiniz.Kerimcanı eleştirenler videonun bazı kısımlarını alıp makaslamışlar ve kendilerine uydurmuşlar.Her insan hata yapar ama hata yaptığını anlarsa çıkar benim gibi özür de diler, ama burada böyle bir durum yok, hedef gösterme var.Ayrıca onu sokağa çıktı diye eleştirenler de stüdyodan yanyana oturarak eleştiriyorlar ve stüdyoya giderken de sokağa çıkıyorlar.Magazin programı olmazsa ölmeyiz arkadaşlar, haber programı değil bunlar.

Ben dostlarımın hata yapsa da arkasında dururum.

Kaçıncı gün oldu saymadım, dışarı çıkarken ne yapacağız bilmiyorum çok alıştım eve, konsere falan nasıl çıkamayacağım panik atak geçireceğim diye düşünüyorum.

Ben zaten evcimen bir kadınım, Evde kendi kendime çok eğlenirim her odada farklı şeyler yapıyorum .

Salonda dizi ve film izliyorum , üst katta müzik dinliyorum, makyaj ve kıyafet odamda da çok vakit geçiriyorum.

1.5 ay geride kaldı, ilk hafta ne bulsam yedim, önce çok kilo aldım sonra 8 kilo verdim eşofmanlar tayt gibi durunca spor yapmaya başladım ve diyet yaptım.Yağlı bişey yemiyorum gazlı içecekler içmiyorum, ciddi detoks yapıyorum.

Murat Joker ile beraber evde 2 kişi klip çektik.4-5 saatte çektik klibi.

Saç makyaj her şeyimi kendim yaptım, bu konularda artık uzman oldum.

Çok geniş terasım var ben burayı düğün ve nişanlara kiralayacağım
Bu süreçte tek bir alışkanlık edindim, uyku düzenim oturdu. Akşamları en geç 24:00’te uyuyorum, sabah 07:00’de kalkıyorum.

Kendi işlerimi kendim yapıyorum, çamaşır bulaşık, ev temizliği her şeyi yapıyorum. Benim öyle başkaları gibi bir yardımcım vs yok.

Gittiğim otellerde bile odadan öyle bir çıkarım ki hauskeeping çıkmış gibi olur.

Karantina süresinde annemi çok özledim, karantina bitince 65 yaşındaki anneme gidip ona sarılacağım, kemikleri çatırdayacak.

Sevgili seçiminde bir kriterim yok.
Tamamen zekaya dikkat ediyorum.İnstagramda keşfette yağız bir delikanlıya denk geldim diyelim, ilk başta çekici olması sonra da zekası beni etkiliyor.Dm’den yürüyorum.

Pop Müzikte kendini nerde görüyorsun sorusan ise şuan evdeyim kendimi evde görüyorum diyerek espri yaptı.

Rap’in Popu geçmesi iyi oldu!
2019 Yılı müzik dünyasında rap müzik patlama yaptı, pop bitti konuşmaları oldu, sen ne düşünüyorsun sorusan ise: Ohh iyi oldu bütün popçulara .Biz popçuyuz ne yapsak yediririz tutar diyen popçulara iyi oldu. Rap’çiler tırnaklarıyla geldi bu yerlere. Herkes misket oynarken ben rap dinlerdim.İlk dövmem 14 yaşında yaptırdığım Tupac’ın öldükten sonra çıkan dvd’si ”Saga Angel” İsmini yazdırdım.
Bu arada Ezhel hariç rapçiler 2020 yılında yerinde saymaya başladı, öyle rüzgarı arkana aldın yürürsün ile olmuyor bu işler.

DM’den yürüdüğünde seni redden hakaret eden oldu mu?
Ben kibarca yürürsem ve buna rağmen karşımdaki bana hakaret ederse onu çıktığı deliğe geri yollarım.
İnsanlar DM’den tanışıyor kaynaşıyorlar evleniyor.Ben kaç kere yan masamdan beni telefonla kaydeden insanlar gördüm. Ünlüler böyle yaşarken ancak sosyal medyadan sosyalleşebilir ve oradan birileri ile tanışabilir. Ben öyle yapıyorum, ilk amaçta flört için oluyor ama bakıyorsunuz bazıları ile de çok iyi arkadaş ve dost oluyorsun.

Tv’de bakıyorsun biri çıktı konuşmaları fikirleri hoşuma gidiyor, tanışmak için bir mesaj atarım.Bunu herkes yapıyor ama ben diyince mi kral çıplak oluyor ne var bunda yani.

Pişmanlıkların oldu mu?
Olmadı, ben pişmanlık kelimesinden nefret ediyorum.Her şeyi iyi ki yapmışım, iyi ki açlıktan gebermek üzereyken hastaneye yatıp 30 gün kalmışım ,iyi ki sevmiş iyi ki aldatmışım, iyi ki birbirinden hit şarkılar yapmışım, iyi ki tutmayan şarkılar yapmışım, iyi ki ben iyi ki İrem Derici.

Doğum günüm eve kapandığımız dönemdi 21 Mart.
Ben her sene doğum günümde bir trajedi yaşıyorum. 2017 de ölümden döndüm, 2018 de tımarhanelik oldum, 2019 da abuk subuk şeyler yaşadım, 2020 den umutlarım vardı onda da kaderin tokatını sillesini yiyoruz.Bu sefer dedim ki hiç bir şey istemiyorum tek dileğim seneye 34 yaşımı görmek.

Ben kimseye örnek olmak istemiyorum!
Son 3-4 yıldır bütün kararlarını kendi alan bir İrem Derici var. Bazen diyorlar ya çocuğum seni örnek alıyor, şuna örnek oluyorsun bilmem ne gibi toplum baskısı yaratılmaya çalışılıyor. Ben, örnek olma olayını kabul etmiyorum.Beni bu şekilde kısıtlamaya çalışanlara gülüyorum ve kabul etmiyorum.Ben buyum kimseye de örnek olmak zorunda değilim, kime de beni örnek almasın. Benim böyle bir misyonum yok.

Argo konuşuyorum, hemen biri öyle konuşma çocuklarım seni örnek alıyor falan diyor.Neden? ben kanaat önderimiyim, ben hata yapınca onlarda mı yapacaklar, o zaman sen çocuğunu yetiştiremiyorsun.Ben Nobel kazanmış bir yazar değilim, bilim insanı değilim beni niye örnek alsınlar? Almasınlar.

Bende düzgün gördüğünüz şeyleri örnek alacaksanız alın ama tüm yaşantımı örnek almayın, bana gelene kadar bir ton insan var.

Siyasetçi olsan neleri değiştiridin sorusuna asla olmak istemem dedi.

Ekonomini nasıl yönetiyorsun maddi durumun nasıl?
Benim bugüne kadar hiç bir yatırımım yok, 2 tane arabam var onlarda yağımı yerden kessin diye aldığım mütevazi arabalar.

Evim yok olan evimi de zamanında sattım kirada oturuyorum.Yaklaşık 7 yıl önce ilk şarkımı Sezen Aksu’dan alırken arabamı satmıştım.Dantel albümümü yaparken evimi sattım.Niye böyle salaklıklar yapıyorum, hiç bir fikrim yok, olanı da kaybettim.Yıllar sonra satmayan cd’ lerimden kendime prefabrik ev yapacağım.Ben tek siz hepiniz şarkıma 200 Bin liralık klip çektim hiç bir şey olmadı, tutmadı, çöpe gitti. Şarkıyı bir ben bir babam bir de annem dinledik herhalde.

Bu süreci en fazla 1 sene götürür ama süreç devam eder ve konser gelirlerim olamazsa ben de zor durumda kalırım, işlerin rengi değişir.
35 Kişilik ekibim var her sabah ne yapabilirim diye içim sızlıyor.
Bu süreçte müzik olmasa atlarım 14.Kattan arkama bile bakmam yani.

Allah’tan müzik var da teselli buluyoruz. Süreç nereye gidecek bilmiyoruz ama son konserimde 20 bin kişi vardı, şimdi bugünlerde nasıl toplayacaksın bu insanları.

Bu sıralarda yok Instagram konseri yok YouTube konseri falan aynı tadı vermiyor olmuyor yani.

2 Günlük şarkıcılar instagramda program yapıyor
Bugünlerde en nefret ettiğim şeyde herkes canlı yayın yapıyor.20 Yıllık şarkıcılarda 30 günlük şarkıcılar, 2 günlük şarkıcılar isimli isimsiz her canlı canlı yayında.Bu ne kardeşim.Herkes beni canlı yayınına davet ediyor, niye geliyim ne yapacağız, niye bu kadar ulaşılır olduk?

Ben şarkım çıktı diye promosyon sürecinde olduğumuz için canlı yayına katıldım, ama bunun dışında sürekli canlı yayınları tasvip etmiyorum.

Midem bulanıyor yani.
Babam bile geçenlerde canlı yayın yaptı, biriyle bağlanmış 32 kişi izliyor, ama onlar dünyayı kurtarmaya çalışıyorlar, komedi. Hatta babam yakın gözlüğü yerine uzak gözlüğü takmış göremiyor da yazılanları.
Bu arada babam da yayına geldi bak şimdi tribe girdim.

Yeni şarkılarım eskileri kadar başarılı değil!

Biz babamla hep kriz dönemlerinde yakınlaşırız. Yeni şarkılarım eski şarkılarımın başarısını yakalayamıyor, eski hit şarkılarımı babamla seçmiştik.Şimdi Babam yeni bir kariyer planlaması yapıyor bana.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir